Rok akademicki 2022/2023 uroczyście otwarty! – Collegium Da Vinci Poznań

Rok akademicki 2022/2023 uroczyście otwarty!

To pierwsza inauguracja prowadzona przez nowego Rektora, dr hab. Marka Zielińskiego, prof. CDV.

Wykład Kamili Cichockiej z Microsoft Polska, nagrody, wspomnienia i rekordowa liczba studentów I roku – 11 października w Auli Artis odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023 w Collegium Da Vinci. 

Wydarzenie otworzył występ studentów kierunku Mediaworking w CDV – Igi Andrzejczak i Mateusza Trawińskiego.

Iga od najmłodszych lat związana jest z muzyką. Przez kilkanaście lat kształciła się muzycznie w zespole Skowronki w Poznaniu, z którym zwiedziła wiele ciekawych zakątków świata, począwszy od Stanów Zjednoczonych, a na Japonii kończąc.  Iga wzięła udział w dwunastej  edycji programu The Voice of Poland. Jej trenerką w programie została Sylwia Grzeszczak. Niedawno Iga wydała swój pierwszy singiel „Puzzle”.

Mateusz śpiewa od dziecka. Od kilku lat uczy się poprawnej emisji głosu pod okiem doświadczonej wokalistki. Kilka miesięcy temu wydał swoją pierwszą piosenkę „Nie Ma Odwrotu”, która jest spełnieniem jego marzeń. Teledysk do tego utworu został nagrany w Auli Artis. Mateusz uwielbia dzielić się z ludźmi swoją wrażliwością muzyczną i przekazywać emocje poprzez śpiew. Przed Mateuszem kolejne ciekawe projekty.

Wśród gości inauguracji, prócz społeczności, założycieli i wykładowców uczelni, znaleźli się m.in. posłowie Katarzyna Ueberhan i Franek Sterczewski, rektorzy i prorektorzy innych szkół wyższych w Poznaniu i Wielkopolsce czy władze Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan.

Ślubuję!

Moment immatrykulacji uświetniło pojawienie się na scenie reprezentantów poszczególnych kierunków studiów w Collegium Da Vinci:

Sebastiana Rojka (Biznes Manager), Łukasza Kanigowskiego (informatyka), Gawła Skrzypniaka (Data Science), Weroniki Rychel (grafika), Adriana Rodziejczaka (IT Project Management), Mateusza Gawarzewskiego (kreatywna produkcja wideo), Marty Sakowskiej (Mediaworking), Jagody Nowackiej (zarządzanie kreatywne) i Macieja Jędrzejczaka (Game Development).

Ślubowanie złożone zostało również w języku angielskim.

Przystępując do społeczności akademickiej Collegium Da Vinci ślubuję:

  • rzetelnie zdobywać wiedzę i umiejętności;
  • krzewić ideały humanizmu;
  • postępować w sposób prawy, wykazywać się tolerancją i życzliwością wobec innych;
  • przestrzegać regulaminów i obyczajów akademickich;
  • dbać o dobre imię mojej Uczelni oraz całej społeczności akademickiej.

Nagrody i wyróżnienia

Inauguracja była też okazją do wspólnego świętowania sukcesów studentów i pracowników Collegium Da Vinci.

Świętowaliśmy wyróżnienie dla doktora Bartosza Mamaka, wykładowcy grafiki, który na podstawie wniosku złożonego w dniu 28 grudnia 2021 roku przez Rektora Collegium Da Vinci otrzymał Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców.

Nagrody dla pracowników dydaktycznych i administracyjnych odebrali mgr Grzegorz Myćka (wykładowca grafiki), Iwona Jackowiak (Manager Sprzedaży), Agnieszka Rau (specjalistka Centrum Praktyczności), Agnieszka Zboralska-Warguła (samodzielna księgowa) oraz Karol Pawlak (Full stack developer).

Nagrody dla Honorowych Partnerów Collegium Da Vinci przyznano agencjom MaxRoy, Empressia i GoldenSubmarine oraz firmom Maik Group i McKinsey & Company.

Nagrodzone firmy i pracownicy

Jadwiga Dabińska / Empressia
Maik Group
Marianna Krupa / MaxRoy
Agnieszka Warguła
Grzegorz Myćka
Karol Pawlak

Nasi absolwenci – nasza duma

W imieniu absolwentów głos zabrał Krzysztof Rapacz.

To weteran Collegium Da Vinci. Absolwent kierunku politologia w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, który powrócił do Collegium Da Vinci na kierunek Frontend Developer. Obecnie jest słuchaczem ostatniego semestru studiów managerskich Executive Master of Business Administration, których jest starostą.

“Collegium Da Vinci jest uczelnią patrzącą w przyszłość, proinnowacyjną i kreującą kompetencje przyszłości. Dzięki badaniom rynku wiemy, że najbardziej pożądanymi w przyszłości pracownikami będą ludzie potrafiący żyć na styku technologii i biznesu, zdolni wymyślać i obsługiwać języki specyficzne dla danej dziedziny, które pozwolą im kształtować i przekształcać ich model biznesowy. Zdaniem Mike Walsh’a, futurologa i dyrektora generalnego Tomorrow, firmy doradczej zajmującej się projektowaniem firm na miarę XXI wieku. liderzy przyszłości będą nie tylko myśleć komputacyjnie, czyli wnioskować i rozwiązywać złożone problemy przy wykorzystaniu metod znanych z IT, ale również powinni być w stanie wyrabiać swoje pomysły bezpośrednio w języku algorytmicznym. Mając tą wiedzę konieczne jest zapewnienie właściwej edukacji dla naszych studentów, za których przyszłość czujemy się odpowiedzialni. ”
dr hab. Marek Zieliński, prof. CDV
Rektor Collegium Da Vinci

„Dlaczego warto oswajać lęk przed zmianą?”

Szczególnym momentem rozpoczęcia każdego roku akademickiego jest wykład inauguracyjny. W tym roku wygłoszony został przez Kamilę Cichocką, dyrektor marketingu Microsoft Polska.

Kamila Cichocka ze światem nowych technologii związana jest od początku swojej drogi zawodowej. 

Od 16 lat pracuje w branży technologicznej w międzynarodowych organizacjach. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze marketingu strategicznego oraz budowy nowych modeli biznesowych. Jako entuzjastka technologii i zrównoważonego rozwoju, łączy zastosowanie najnowszych rozwiązań i trendów w marketingu z odpowiedzialnością społeczną marek.

W swoich działaniach wskazuje wartość w połączeniu potrzeb ludzi, kreatywnego myślenia, wizji przyszłości i możliwości, jakie daje technologia.

Tradycyjne Gadeamus podsumowało pierwsze spotkanie w tym roku akademickim.

Wszystkim studentom i pracownikom Collegium Da Vinci życzymy powodzenia w nowym roku akademickim 2022/2023!

Fot. Dawid Majewski

Galeria zdjęć z Inauguracji

Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego
Inauguracja roku akademickiego