Rok akademicki 2021/2022 uroczyście otwarty! – Collegium Da Vinci Poznań

Rok akademicki 2021/2022 uroczyście otwarty!

Inauguracja to również okazja do świętowania 25-lecia Uczelni.

Wykład Magdaleny Dziewguć z Google Polska, nagrody, wspomnienia i rekordowa liczba zagranicznych studentów – 11 października w Auli Artis odbyła się inauguracja roku akademickiego 2020/2021 w Collegium Da Vinci. Wydarzenie podsumowuje jubileuszowy rok uczelni, która świętuje 25-lecie istnienia.

Wydarzenie otworzył występ studentki kierunku Mediaworking w CDV – piosenkarki Igi Andrzejczak. Nastrojowy moment ilustrowały fotografie przedstawiają historię Uczelni, od momentu jej powstania, poprzez najważniejsze wydarzenia, Gości, Rektorów oraz Dziekanów.

Iga od najmłodszych lat związana jest z muzyką. Przez 11 lat kształciła się muzycznie w zespole Skowronki w Poznaniu, z którym zwiedziła wiele ciekawych zakątków świata, począwszy od Stanów Zjednoczonych, a na Japonii kończąc. Jak sama twierdzi jej największym sukcesem jest udział w tegorocznej, dwunastej edycji programu The Voice of Poland.

Uroczystym powitaniom zaproszonych Gości towarzyszył moment zadumy i wspomnienie Pana Prezesa Mariana Marka Przybylskiego, współzałożyciela Collegium Da Vinci (dawnej Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa) oraz Uniwersytetu SWPS, który odszedł w minionym roku akademickim.

Wśród gości inauguracji, prócz społeczności, założycieli i wykładowców uczelni, znaleźli się m.in. posłowie Joanna Jaśkowiak, Katarzyna Ueberhan, Franek Sterczewski, rektorzy i prorektorzy innych szkół wyższych w Poznaniu.

Ślubuję!

Moment immatrykulacji uświetniło pojawienie się na scenie reprezentantów poszczególnych kierunków studiów w Collegium Da Vinci:

Wiktorii Bordon (grafika), Michała Gogulskiego (informatyka), Kacpra Dudka (Mediaworking), Agnieszki Śniegowskiej (zarządzanie kreatywne), Aleksandry Werwińskiej (kreatywna produkcja wideo), Daniela Golisa (Data Science) i Cezarego Dokrzewskiego (IT Project Management).

Ślubowanie, ze względu na rekordową liczbę studentów zagranicznych, złożone zostało również w języku angielskim.

Przystępując do społeczności akademickiej Collegium Da Vinci ślubuję:

  • rzetelnie zdobywać wiedzę i umiejętności;
  • krzewić ideały humanizmu;
  • postępować w sposób prawy, wykazywać się tolerancją i życzliwością wobec innych;
  • przestrzegać regulaminów i obyczajów akademickich;
  • dbać o dobre imię mojej Uczelni oraz całej społeczności akademickiej.

Nagrody i wyróżnienia

Inauguracja była też okazją do wspólnego świętowania sukcesów studentów i pracowników Collegium Da Vinci.

Na scenę zaproszono laureatów konkursu o Stypendium Da Vinci, który w tym roku odbył się pod hasłem „Ciekawi mnie przeszłość i przyszłość): Justynę Ratajczak, Jakuba Borowskiego, którym czeki z nagrodą wręczył Prezes Uczelni Piotr Voelkel i nagrodę specjalną im. Prezesa Przybylskiego dla Adama Maziarza, którą wręczył Dyrektor Generalny Mariusz Frątczak.

W tym roku po raz pierwszy została wręczona też nagroda specjalna w postaci 25% zniżki czesnego. Nagrodę otrzymał Maksym Uhlov, student kierunku Kreatywna produkcja wideo.

Nagrody dla Honorowych Partnerów Collegium Da Vinci przyznano firmom Mindland, Machyński, Ruszkiewicz i Partnerzy, Adwokaci i Radcowie Prawni Sp.p. i Grupa Tense.

Nagrody dla pracowników dydaktycznych Collegium Da Vinci przyznano dr inż. Janinie Rudowicz-Nawrockiej, prof. dr hab. inż. Jerzemu Weresowi, Robertowi Podgórskiemu i Pawłowi Jasińskiemu.

Nagrody za zaangażowanie w pracę na rzecz Uczelni odebrali z kolei Sandra Pietrzak, Aleksandra Spychalska-Fredryk i Ewa Szulc.

Nasi absolwenci – nasza duma

W imieniu absolwentów głos zabrał Wojciech Hołysz.
Jak przystało na absolwenta Uczelni Ludzi Ciekawych, w domu posiada 6 gitar, 21 figurek postaci z horrorów oraz rosnącą kolekcję komiksów i książek z dziedzin psychologii, filozofii, marketingu, fizyki i biznesu.

“Naszą uczelnię tworzą ludzie, osoby ciekawe, kreatywne, zaangażowane w uczelniane życie, zarówno podczas studiów jak również po ich ukończeniu. Jesteśmy dumni za każdym razem, kiedy absolwent Collegium Da Vinci postanawia kontynuować z nami swoją dalszą drogę zawodową i zostaje pracownikiem dydaktycznym, administracyjnym, jak również partnerem biznesowym. Od 25 lat wizytówką Collegium Da Vinci są nie tylko studenci, ale również absolwenci. ”
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor Collegium Da Vinci

„Przyszłość już tu jest!”

Szczególnym momentem rozpoczęcia każdego roku akademickiego jest wykład inauguracyjny. W tym wyjątkowym roku jubileuszowym wygłoszony został przez Magdalenę Dziewguć z Google Polska!

Magdalena Dziewguć to menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii.

Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google, 5 lat później została również członkiem Rady Nadzorczej banku BNP Paribas oraz członkiem Rady Politechniki Wrocławskiej. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.

W wykładzie “Przyszłość już tu jest” zwracała uwagę na wagę przeszłości w planowaniu przyszłości, bieżącą sytuację polityczną i społeczną w Polsce. Inspirowała przykładami polskich talentów: Igi Świątek, Roberta Lewandowskiego, Janka Dudy i nieszablonowych influencerów: Mądrej Babci czy Life on Wheelz.

A wszystko to w myśl hasła…

“Wyobraźnia jest najważniejszą kompetencją przyszłości!”

Tradycyjne Gadeamus podsumowało pierwsze spotkanie w tym roku akademickim.

Wszystkim studentom i pracownikom Collegium Da Vinci życzymy powodzenia w nowym roku akademickim 2021/2022!

Fot. Dawid Majewski