25 lat CDV. Porozmawiajmy o grach – Collegium Da Vinci Poznań

25 lat CDV. Porozmawiajmy o grach

Zapraszamy na podróż w czasie - podróż szlakiem gier komputerowych!

Od komputerów Atari, charakterystycznego dźwięku linii telefonicznej zajętej przez łączenie się z internetem, przez globalne sukcesy polskich twórców i rozwój e-sportu, aż do wizji wszczepianych w mózg czipów przenoszących nas niemal fizycznie na plansze ulubionych gier. Bajka? Nie, to specjalny podcast od Collegium Da Vinci!

Zgodnie z motywem przewodnim obchodów 25-lecia Collegium Da Vinci – “Ciekawi nas przeszłość i przyszłość” – analizujemy gry z roku 1996, przypatrujemy się bieżącym trendom i z ciekawością zaglądamy w przyszłość, prosto do roku 2046.

Świętuj z nami specjalnym podcastem “O grach: z wczoraj, dziś i jutra”!

W podcaście usłyszymy

Karolina Kulig

PR-owiec, eventowiec, managerka kultury z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem. Zajmuje się budowaniem startegii, produkcją, promocją i komunikacją wydarzeń biznesowych, edukacyjnych i kulturalnych. Współpracuje m.in.: z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Estradą Poznańską, Kinem Muza, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Absolwentka stosunków międzynarodowych, kulturoznawstwa i filmoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Rzeczniczka prasowa Collegium Da Vinci, wykładowczyni Event marketingu.

Łukasz Szałankiewicz

Artysta dźwiękowy, członek Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej. W swojej pracy skupia się w równej mierze na sferze wizualnej, jak i muzycznej.

Jego działalność artystyczna oscyluje także wokół interaktywnych instalacji. Posiada wieloletnie doświadczenie kuratorskie, zarówno jako kurator cyklu audio-wizualnego w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk (2007-2015), jak i uczestnik wielu międzynarodowych projektów. Jest współtwórcą wydawnictwa i platformy Audiotong.

W latach 2016-2017 pracował jako kurator projektów specjalnych, ze szczególnym naciskiem na promocję gier komputerowych oraz mediów interaktywnych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Twórca modułu kultury cyfrowej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się zagadnieniem audio w mediach interaktywnych w poznańskim Collegium Da Vinci na Wydziale Informatyki i Komunikacji Wizualnej.

Podcast dostępny na kanale YouTube Collegium Da Vinci.