Piotr Szymkiewicz | Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałeś informatykę w CDV?   

Już w dzieciństwie czytałem czasopisma komputerowe. W liceum zacząłem bardziej eksperymentować i pracowałem nad małymi projektami, zarówno programistycznymi, jak i graficznymi. Do samego tworzenia gier przyciągnęła mnie wizja, tworzenia całych światów i nowych historii. Zawsze byłem pod wrażeniem tego, jak gra może wpływać na ludzi, ich emocje i przemyślenia. Studia pozwolą mi zrealizować moje cele – zarówno w sferze audio, jak i efektów graficznych.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi? 

Ludologia zachęciła mnie do poszerzania moich horyzontów oraz znalezienia nowych źródeł inspiracji, tj. książki czy filmy, którymi interesowałem się już wcześniej, jednak nie zdawałem sobie sprawy z tego jak bardzo wpływają na produkcję gier. Przedmiotem, który najbardziej rozwinął mnie w moim hobby, czyli tworzeniu muzyki jest Audio z Panem Maciejem Stróżniakiem. Zajęcia te poprawiły workflow pracy z dźwiękiem oraz usprawniły jej zoptymalizowanie, dzięki czemu komponowanie stało się zdecydowanie przyjemniejsze.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Całe studia są dla mnie bramą do przyszłego życia. Jestem w stanie osiągnąć swoje cele i rozwijać się w swoich pasjach.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy? 

Osoba ciekawa jest osobą spragnioną wiedzy. Poznaje świat na każdym kroku, potrafiąc zachować w sobie coś z dziecka, dzięki czemu nieustannie zadaje pytania.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Kręci mnie muzyka, tworzenie gier i budowanie nowych światów. Przez to chciałbym w przyszłości rozwijać swoje pasje oraz inspirować do tego innych.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić? 

Wydarzenia typu Game Jamy sprawiają mi olbrzymią przyjemność, w jednym z nich zająłem 3. miejsce dzięki ścieżce dźwiękowej, którą stworzyłem do gry.

 Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

Cechuje mnie ambiwertyzm, przez co sytuacja, która nas spotkała nie dotknęła mnie nadwymiar. Oczywiście brakuje mi murów uczelni, ale jednocześnie odnajduję się w czterech ścianach wymyślając własne scenariusze jak i tworząc historie bohaterów.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat? 

Technologia AR i VR nieustannie się rozwija. Spodziewam się rosnącego zainteresowania przedmiotami, które rozwijałyby umiejętności w tym kierunku tj. Grafika 3D oraz Programowanie Obiektowe. Za 25 lat każdy student miałby dostęp do własnych urządzeń, dzięki którym mógłby rozwijać się w zakresie ww. umiejętności.

Poznaj Piotra lepiej – sprawdź jego profile na LinkedIn i Soundcloud!