Nikodem Jaworski | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Nikodema Jaworskiego – studenta Mediaworkingu!

Dlaczego wybrałeś Mediaworking w Collegium Da Vinci?

Moimi głównymi zainteresowaniami, poza motoryzacją, jest grafika komputerowa, produkcja wideo, fotografia oraz tworzenie szeroko pojętych „rzeczy” z tym związanych. Od zawsze chciałem właśnie z tym obszarem związać mój rozwój zawodowy. Mediaworking łączy te zainteresowania, a dodatkowo uczy jak promować treści i zarządzać nimi w internecie.

Collegium Da Vinci obserwowałem już długo wcześniej i jasnym było, że muszę się tam znaleźć! Priorytetem jest dla mnie, aby osoby, które przekazują nam wiedzę zajmowały się tym na co dzień i mogły różne problemy popierać przykładami z własnego doświadczenia.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Nie sposób jest wybrać jedną ciekawą osobę, którą spotkałem na CDV – przewija się ich tam bardzo dużo! Zaczynając do wykładowców, którzy w rzetelny i interesujący sposób przedstawiają zagadnienia związane ze swoimi przedmiotami, kończąc na osobach, które byłem w stanie obserwować na różnego typu eventach, przy których miałem okazję pomagać. Doceniam to, że osoby uczące w CDV są praktykami, a wiedza, którą przekazują jest oparta na ich osobistych doświadczeniach, sukcesach i wyzwaniach, co często nam pokazują.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

To z pewnością Podstawy preprodukcji i postprodukcji oraz Zarys podstaw technicznych fotografii oraz video, szczególnie ze względu na moje zainteresowania i ambicje. Prowadzący Tomasz Klinger przekazał wiedzę w doskonałym stylu, a zadania do wykonania na zajęciach pozwoliły nam wynieść z nich jak najwięcej praktycznej wiedzy.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałeś? 

Największym zaskoczeniem było to, że wykładowcy traktują studentów po partnersku, jak równych sobie. Studenci nie są tu tylko numerkami w dzienniku, a potencjalnymi przyszłymi współpracownikami. Proces nauki w CDV pokazał mi wiele ścieżek dostępnych w marketingu, dzięki czemu wiem, w jaką stronę będę chciał dążyć, a co nie do końca jest moją bajką.

Komu poleciłbyś studia na kierunku Mediaworking?

Zdecydowanie każdemu, kto chciałby tworzyć rzeczy w Internecie oraz poznać tajniki zawodu od ludzi pracujących w branży. Ale nie tylko im – podczas studenckiej przygody w CDV znajdziemy ogrom fascynujących zagadnień, zaczynając od SEO, poprzez grafikę i fotografię kończąc na Influencer Marketingu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Po studiach chciałbym zająć się pracą w marketingu w obszarze związanym z contentem. Marzy mi się nawet otworzenie własnego biznesu. Poza pracą chciałbym dalej realizować swoje pasje, takie jak motoryzacja oraz fotografia, a wiedza zdobyta na studiach pomoże mi dystrybuować treści w jak najlepszy sposób.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Jednym z większych osiągnięć podczas studiów jest dla mnie możliwość prowadzenia wraz z innymi studentami profili społecznościowych kierunku Mediaworking. Miło mi, że mogę robić coś w imieniu miejsca, które doceniam. Dodatkowo wiele zajęć pozwoliło mi na zwiększenie kreatywności, co przełożyło się na stworzenie własnego podcastu wraz z przyjacielem z kierunku oraz prowadzenie innych autorskich stron na social mediach.

Sprawdź profil Nikodema na Facebooku i posłuchaj podcastu na Spotify!