Karolina Janowczyk – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Karolinę Janowczyk – ambasadorkę kierunku zarządzanie kreatywne!

Dlaczego wybrałaś zarządzanie kreatywne w Collegium Da Vinci?

Przede wszystkim ze względu na specjalizację związaną z UX. Na poprzednim kierunku studiów (kognitywistyka) miałam bardzo dużo literatury i teorii. Mimo tego, że studia mnie ciekawiły, to brakowało mi osadzenia wiedzy w praktyce. Po obronie licencjatu wiedziałam już co chcę robić i rozesłałam swoje CV do wielu firm, jednak z większości nie zostałam nawet zaproszona do pierwszego etapu rekrutacji! Byłam bardzo sfrustrowana. W jaki sposób miałam zdobyć doświadczenie będąc świeżo po studiach, czego wymagały nawet oferty stażowe?

Postanowiłam więc rozpocząć kierunek ze specjalizacją w moim zawodzie, co pozwala mi tworzyć portfolio prac przy jednoczesnych zdobywaniu tytułu magistra.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Z pełną odpowiedzialnością mogę potwierdzić, że spotkałam w CDV świetne osoby! Ludzie na moim roku są kreatywni, otwarci, empatyczni, ale również niezwykle świadomi tego, jaki świat chcą tworzyć jako przyszli projektanci. Nieraz po dyskusjach na zajęciach czułam się zainspirowana i miałam poczucie poszerzania swoich horyzontów.

Wykładowcy pozytywnie mnie zaskoczyli. Co najważniejsze, w większości są praktykami. Uchylają nam rąbka tajemnicy swojego zawodowego świata, ale również wprowadzają partnerską atmosferę. To pozwala czuć się po prostu dobrze, a nie być jedynie numerkiem „w dzienniku”.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

Z pewnością są to wszystkie przedmioty związane z moją specjalizacją – UX, lecz nie tylko. Dzięki modułowi do wyboru wybrałam przedmiot związany z psychologią po angielsku – myślę, że jest bardzo interesujący. Uważam, że psychologia powinna być w pewnym wymiarze przedmiotem obowiązkowym dla każdego, gdyż jest niezwykłą kopalnią wiedzy o nas samych.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałaś? 

Jedna z rzeczy, które mnie zaskoczyły to, że zajęcia zdalne wcale nie są takie złe.  Oczywiście to nie to samo, co spotkanie drugiego człowieka twarzą w twarz, co jest dla mnie ogromną wartością, ale mimo formy zajęcia były prowadzone w ciekawy i angażujący sposób. Mimo wielu godzin przed ekranem miałam poczucie dobrze spędzonego czasu. Pozytywnie zaskoczyło mnie również Biuro Karier – to dobre wsparcie dla osób zmagających się z poszukiwaniem pracy.

Komu poleciłbyś studia na kierunku zarządzanie kreatywne?

Każdemu, kto chciałby rozwijać się w kierunku związanym z UX, ale również szeroko pojętą branżą kreatywną. Ludziom, którzy chcą wiedzy praktycznej, a także poszerzenia umiejętności miękkich, zbudowania portfolio projektowego.

A także tym, którzy zawsze mieli jakiś pomysł na ciekawy projekt, ale nie wiedzieli gdzie, jak i z kim go zrealizować – zapraszamy do koła naukowego Vinci Square ;-).

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Myślę, że częściowo realizuję moje marzenia już dziś – mam pracę, która pozwala mi robić to co lubię, rozwijać się, pracować z różnych miejsc, gdy jest taka potrzeba. Po ukończeniu studiów chciałabym spróbować życia cyfrowego nomada – przy okazji nauczyć się nurkować i zobaczyć Wielką Rafę Koralową. Ciągnie mnie do poznawania nowych miejsc, ludzi, kultur. Moim drugim marzeniem jest zaprojektowanie i wypuszczenie własnej aplikacji, której pomysł wciąż szlifuję – częściowo w ramach pracy magisterskiej.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Myślę, że jest to przede wszystkim objęcie stanowiska prezeski koła naukowego Vinci Square. Nie mogę jednak powiedzieć, że jest to jedynie moje osiągniecie, gdyż tworzę to razem z moim wspaniałym zarządem. W końcu kim byłby kapitan bez swojej załogi :-). Udział w kole zmienił wiele w moim życiu – pozwolił wziąć udział w ciekawych projektach, prowadzić cotygodniowe spotkania, co było dużym wyjściem poza moją strefę komfortu i wiele innych. Co jednak najważniejsze – pozwolił wyróżnić się na tle innych kandydatów w momencie starania się o pracę, co było moim celem od początku.

Zgodnie ze słowami Jacka Walkiewicza: kiedyś bałam się i nie robiłam, a teraz wciąż się boję, a jednak robię 🙂

Obserwuj Karolinę na Facebooku lub LinkedIn i sprawdź, co dzieje się na profilach Vinci Square (Facebook, LinkedIn)!