Karolina Blaszka – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Karolinę Blaszkę – ambasadorkę kierunku Analiza biznesowa i Data Science!

Dlaczego wybrałaś Analizę biznesową i Data Science w Collegium Da Vinci?

Wcześniej studiowałam akustykę. Wybrałam te studia ciekawości i powodów osobistych – chciałam lepiej poznać swoją niepełnosprawność słuchową. Zrezygnowałam jednak, by z myślą o mojej karierze podjąć inny, nowoczesny kierunek studiów, ściśle związany z programowaniem.

Zdecydowałam się na Collegium Da Vinci, bo uczelnia oferuje ogrom możliwości: nowoczesne podejście do edukacji, zajęcia z praktykami, tutoring oraz indywidualne zajęcia z języka angielskiego dla osób z niepełnosprawnościami.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Choć zajęcia na pierwszym roku studiów odbywały się w pełni zdalnie, kursy dotyczące komunikacji, psychologii oraz innych nauk społecznych umożliwiły nam integrację i poznanie interesujących ludzi. Collegium Da Vinci daje nam wyjątkową okazję do współpracy z wykładowcami-praktykami, przedsiębiorcami, którzy mają praktyczne podejście do edukacji. Niezwykle zainspirowały mnie doświadczenia moich kolegów – wiem już, czym chcę się zajmować w przyszłości jako analityk i jaki kierunek rozwoju powinnam obrać.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

Choć studiuję kierunek ścisły, najbardziej zaciekawił mnie tutoring, czyli proces polegający na spotkaniach mistrza z uczniem. Dzięki temu poznałam swoje mocne strony, talenty oraz zadatki na kompetencje zawodowe. Na indywidualnych konsultacjach z tutorem dyskutowaliśmy o moich możliwościach, uzyskałam wskazówki, w jaki sposób mogę wzmocnić swoje CV, jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej czy jak rozwijać umiejętności miękkie.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałaś? 

Najbardziej zaskoczyło mnie indywidualne podejście do studenta, szczególnie do osób z niepełnosprawnościami. Zawsze mogę uzyskać wsparcie ze strony prowadzących, jeśli nie jestem w stanie wszystkiego usłyszeć oraz w pełni uczestniczyć w dyskusji.

Już w czasie studiów z Data Science dowiedziałam się o gigantycznych możliwościach zawodowych stojących za analityką danych oraz o mojej przyszłości na rynku pracy. Kierunek i związane z tym działania dały mi nadzieję, pokazały, jak bardzo jestem w stanie rozwinąć się zawodowo i poszerzyć swoje umiejętności.

Komu poleciłbyś studia na kierunku Analiza biznesowa i Data Science?

Data Science polecam każdemu, kto interesuje się wykresami, tabelami oraz dobrze dogaduje się Excelem. Jeśli marzysz o pracy w bardzo rozwijającej branży technologicznej – to kierunek dla Ciebie!

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Chcę być najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie. Chciałabym wizualizować dane z narzędziami business intelligence i… automatyzować wszystko co się da. Marzę o pracy w międzynarodowej firmie za granicą, w Szwecji albo w Niemczech.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Latem 2021 zajęłam pierwsze miejsce w żeglarstwie drużynowym na Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w Wilkasach. Była to dla mnie niesamowita przygoda!

Doceniam też, jak rozwinęłam się słuchowo z pomocą rehabilitacji po niedawnej operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Mam głęboki niedosłuch i po aktywacji implantu poznałam dużo nowych dźwięków, znacznie polepszyła się moja komunikacja z innymi ludźmi. Może to nie jest takie oczywiste, ale to co słyszałam po operacji było zlepkiem mnóstwa różnych dźwięków. Dzięki intensywnej pracy, rozmawianiu z ludźmi, słuchaniem tego, jak mówią w różnych warunkach akustycznych (np. sala, restauracja, albo jak w czasie zdalnego nauczania), słuchaniu filmów, dużo lepiej rozumiem otaczające mnie dźwięki. I swobodniej niż wcześniej słucham, rozmawiam z ludźmi! Po raz pierwszy cieszę się prawdziwą ciszą, ćwierkaniem ptaków, szumem wiatru, szeleszczeniem liści czy skrzypieniem śniegu.

Obserwuj Karolinę na Facebooku, Instagramie i Linkedinie!