Helena Hermanowicz – Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałaś zarządzanie kreatywne w CDV?

Odkąd przekroczyłam pierwszy szkolny próg, każdą wolną chwilę spędzałam na organizowaniu wydarzeń społecznych. Pomysłów na dalszą edukację było wiele, ale  wygrała pasja – ludzie. Zdecydowałam się na CDV ze względu na projektowy sposób prowadzenia zajęć. To był strzał w dziesiątkę.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej zaciekawiły mnie zajęcia z co-creation oraz psychologia zachowań i decyzji konsumenckich.
Pracujemy na przykładach z życia wziętych, a poznane mechanizmy przydadzą mi się w przyszłości. Każde zajęcia prowadzone są nieszablonowo, przez co czas upływa niezwykle szybko i przyjemnie.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje/cele życiowe?

Pozyskaną wiedzę przekładam na własne małe i duże cele. Przede wszystkim nauczyłam się, że pytać to znaczy pukać do drzwi mądrości. Dodatkowo nauczyłam się patrzeć z różnych perspektyw, co daje mi poczucie większej stabilizacji i szerszy wachlarz możliwych opcji.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Osobę ciekawa przeciera szlak, obserwuje, analizuje i wyciąga wnioski, nie działa odtwórczo, ale kreatywnie. Uczelnia zdecydowanie pobudza taką postawę. Często sprawdzam plan zajęć na kolejny tydzień, bo czekam na przypływ nowych, inspirujących informacji.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Uwielbiam podejmować rękawice, ryzykować. To wszystko, by po prostu żyło się lepiej w pracy i prywatnie. Moim konikiem jest planowanie i analizowanie, upraszczanie, np. sprawne zorganizowanie podróży czy eventu muzycznego. Za 5 lat chciałabym prowadzić firmę zajmującą się organizacją i oprawą eventów.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Przez 10 lat kreatywnie wspierałam lokalny ośrodek kultury. Tłumaczyłam międzynarodowe warsztaty muzyczne, prowadziłam konkursy, planowałam i uczestniczyłam w corocznych wieczorach z muzyką i poezją, organizowałam cykle festiwali i koncertów na rzecz dzieci, chcących rozwijać się w tej dziedzinie.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

Bardzo obawiałam się zajęć w trybie zdalnym, bo ogromnie cenię kontakt z ludźmi. Podjęłam jednak ryzyko i zapisałam się na studia, a CDV spełniło wszystkie obietnice dotyczące tego sposobu nauczania. Zajęcia nie są tylko pustym patrzeniem w ekran, wykładowcy dbają o stałą interakcję ze wszystkimi studentami. W tym momencie wykłady są miłą odskocznią od restrykcji, bo wreszcie jako studenci mamy okazję zobaczyć wzajemne twarze. Cieszę się, że mimo przeciwności proces mojej edukacji nie zatrzymał się. Wierzę, że damy radę. Jak nie my, to kto?

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

Być może studiować będzie można zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Wszystko będzie zależeć od preferencji studenta, który np. na stałe pracuje w innym mieście i nie ma możliwości przeprowadzki lub cotygodniowych dojazdów na drugi koniec Polski, czy z dalszego zakątka globu. To by było naprawdę wygodne. Uczelnia udowadnia, że oba warianty są równie skuteczne.