Błażej Czarnecki – Collegium Da Vinci Poznań

Błażej Czarnecki – absolwent kierunku mediaworking

Dlaczego wybrałeś studia w CDV na kierunek mediaworking?

Wcześniej przez rok studiowałem informatykę na Politechnice Poznańskiej, ale szybko zniechęciły mnie realia uczenia się w publicznej szkole wyższej: za dużo było przedmiotów pobocznych, zupełnie mnie nieinteresujących. Marketingiem interesowałem się już w liceum, a oferta CDV, zwłaszcza na kierunku mediaworking, idealnie wpasowały się w moją nową pasję: tworzenie dobrego contentu video, czyli treści na potrzeby nowoczesnego marketingu. Pierwszy rok studiów dał mi podstawy wiedzy, którą dziś posługuję się na porządku dziennym.

Patrząc z perspektywy absolwenta, czy studia zaoczne w CDV spełniły Twoje oczekiwania?

Zdecydowanie tak. Pod koniec pierwszego semestru studiów założyłem własną firmę, dzięki pozyskanej bezzwrotnej dotacji. Od tamtej pory przede wszystkim pracuję, szlifując swoje umiejętności na studiach zaocznych. Dziś zatrudniam jedną osobę na stałe, a z dwoma kolejnymi osobami współpracuję. Sam zajmuję się także pozyskiwaniem zleceń, korzystając m.in. z możliwości marketingu internetowego. Od dawna utrzymuję się robiąc dokładnie to, co lubię.

Poza tym, co jest unikatową wartością CDV – tu wykładowcami są przede wszystkim praktycy, którzy prowadzą własną działalność zawodową, biznesową, pozaakademicką. Studenci szukający praktyk, stażu czy pierwszej pracy mają więc wiele okazji, by je znaleźć, bo kontakt z wykładowcami (na co dzień specjalistami, dyrektorami, team-leaderami) nie ogranicza się tylko do zajęć. Tego nie da się porównać z ofertami pojawiającymi się w ogłoszeniach, a bezpośredni kontakt eliminuje potrzebę przechodzenia wielu etapów rekrutacyjnych.

Wśród studentów studiów zaocznych spotkasz także niemało przedsiębiorców; jeśli czujesz się dobry w tym, co robisz, to śmiało – mów im o swoich umiejętnościach! Z wieloma kolegami z uczelni prowadzę obecnie współpracę biznesową, a kolejni klienci pojawiają się z ich rekomendacji. Networking to kolejna, wielka wartość tej uczelni.

Sam zaczynałem od robienia filmów na zlecenie CDV – obsługiwałem m.in. wydarzenia takie jak targi edukacyjne czy inauguracja roku akademickiego. Niektóre zlecenia realizowałem non-profit, ale były to ciekawe doświadczenia i pomogły mi otrzymać stypendium. Gdy jest się zdecydowanym, dobrym i konsekwentnym w tym, co się robi, to sukces jest tylko kwestią czasu.

Na czym polega Twoja praca, jako że wydaje się być spójna z Twoją pasją i z kierunkiem Twoich studiów?

Zajmuję się produkcją filmów video w celach marketingowych na zlecenie firm zewnętrznych; są to zwykle filmy promocyjne marek oraz relacje z różnych eventów. Video jest dla mnie narzędziem komunikacji; źródła inspiracji są niewyczerpane i w sumie zawsze mam co robić. Nigdy się nie nudzę.

Od pół roku prowadzę także wypożyczalnie sprzętu video; chcąc nadążać za wymogami rynku, cały czas inwestuję w nowy sprzęt, a ponieważ do dziś uzbierało się tego sporo, to stwierdziłem, że gdy leży nieużywany mogą korzystać z niego także inne osoby. Z zarobionymi w ten sposób pieniędzmi, mogę myśleć o kolejnych inwestycjach.

Moja firma nazywa się SVM Story Video Media – zapraszam do sprawdzenia naszych produkcji.

Zobacz film, który przygotował Błażej na konkurs o stypendium DA VINCI.