mgr inż. Piotr Michalak – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Absolwent studiów magisterskich na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Ukończył studia inżynierskie na WSNHiD (obecnie CDV), gdzie studiował również Informatykę. Od 2014 roku zawodowo związany z branżą marketingu internetowego, a dokładniej pozycjonowaniem i UX/UI. Jako Specjalista SEO zajmuje się zwiększaniem widoczności serwisów internetowych poprzez działania on-site i off-site oraz poprawą konwersji. Prowadził projekty SEO dla kilku dużych marek e-commerce w Polsce osiągających milionowy ruch w wynikach organicznych każdego miesiąca. W trakcie zdobywania praktycznych umiejętności poszerzał swoją wiedzę na studiach podyplomowych z e-marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Aktualnie pełni funkcję dyrektora działu SEO i Analityki, gdzie lideruje zespołem specjalistów. Zajmuje się wdrażaniem i szkoleniem pracowników wewnątrz organizacji. Prowadzi również szkolenia dla zewnętrznych działów marketingu, młodych przedsiębiorców i studentów.

Można go spotkać na eventach poświęconych zarówno SEM, jak i biznesom internetowym. Jako prelegent występował między innymi na: semKRK, Festiwalu SEO, Targach E-handlu i eTrade Show.

Współautor książki poświęconej tematyce SEO (SEO Playbook Sławomira Czajkowskiego), w której opowiada o technicznej stronie optymalizacji. Jego artykuł ukazał się również w Pulsie Biznesu.

Ciekawi mnie

Głównie motoryzacja, o której sporo czyta w sieci. W wolnych chwilach majsterkuje przy swoim aucie z lat 90.

Aktywny sportowo, regularnie trenuje na siłowni, gra w squasha, a od czasu do czasu żegluje.