Piotr Zawrotniak – Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałeś IT Project Management w CDV?

Poszukiwałem czegoś, co pomoże mi rozwinąć się w nowej dla mnie branży IT. Myślałem bardziej o jakimś kursie niż studiach. Nie potrzebowałem dyplomu tylko wiedzy, która przyda mi się w pracy. Trafiłem na IT Project Management, który wydawał się skrojony pod moje potrzeby. Poszukałem też opinii o CDV i uznałem, że dam szansę studiom. Bardzo ważny dla mnie był nacisk na praktykę.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej lubię zajęcia z prowadzącymi, którzy na co dzień działają w biznesie, niekoniecznie IT. Poza wiedzą której wymaga sylabus, dostajemy bardzo często ich prywatne zdobywane latami know-how. Wszyscy chętnie dzielą się wiedzą, często wystarczy dopytać o interesujące nas sprawy i naprawdę można dostać dużo fachowej wiedzy. Warto rozmawiać z prowadzącymi, bo nawet nudny przedmiot może okazać się bardzo interesujący.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Głównie pomagają mi zawodowo. Czuję się zdecydowanie bardziej kompetentny niż jeszcze 2,5 roku temu, ale też mam lepszą świadomość interdyscyplinarności szeroko pojętego IT i własnych ograniczeń. Poznałem wiele osób z branży. Rozwijam się  jako specjalista od zarządzania w IT.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Dla mnie bardzo interesujący są  ludzie mogący się podzielić doświadczeniem w wychowaniu dzieci. Ciekawi są ludzie z szeroką wiedzą i głową otwartą na nowe. Zawsze interesowali mnie ludzi zajmujący się filozofią i metafizyką.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Niedawno założyłem rodzinę i jestem początkującym ojcem. Oczywiście gdzieś w głowie mam długoterminowe szczęście rodziny , ale marzę, żeby znów przesypiać całe noce, móc wyjechać z żoną tylko we dwoje. Wiem, że jeszcze długo nie będzie to możliwe, ale liczę, że za kilka lat będę miał czas na realizację mniej przyziemnych pasji.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

Dostrzegam plusy i minusy takiego systemu. Niewątpliwie jest to wygodne rozwiązanie. Mogę wstać chwilę przed zajęciami, wypić na spokojnie kawę i usiąść w wygodnym fotelu i szlafroku. Zajęcia wykładowe z ciekawymi tematami dobrze się tu sprawdzają.

Jest jednak duża grupa zajęć gdzie dystans jest utrudnieniem. Szczególnie tematy projektowe i praca w grupach przebiegają sprawniej na żywo, łatwiej też utrzymać koncentrację w grupie niż przed monitorem. Dobrze też czasem zobaczyć znajomych, prowadzących i pogadać na przerwie czy przy obiedzie.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

Studia pójdą w kierunku praktycznej wiedzy oraz tworzenia sieci kontaktów, duża część nauczania będzie odbywać się zdalnie. Uczelnie będą wypuszczać lepszych specjalistów z węższych dziedzin. Mam też nadzieję, że przestaną być „obowiązkowe”.