Karolina Sikora | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Karolinę Sikorę – studentkę mediaworkingu w Collegium Da Vinci

Dlaczego wybrałaś kierunek mediaworking?

Zawsze ciągnęło mnie w stronę mediów. Wybrałam mediaworking, ponieważ kierunek zaciekawił mnie zawartością trendów, nowości w świecie marketingu internetowego i biznesu. Pomyślałam wtedy: po tym będzie dobra praca!

Czego najbardziej lubisz się uczyć, jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Ciekawych przedmiotów jest mnóstwo! Lubię zajęcia z grafiki, warsztatu copywriterskiego i zajęcia z planowania strategii marketingowej. W tej branży chodzi o wielozadaniowość i to właśnie cenię najbardziej. Zdobyte umiejętności z każdych zajęć są elementami układanki, które po połączeniu tworzą logiczną całość.

Czy studia pomagają Ci realizować Twoje pasje?

Mam sporo pasji. Jedną z nich jest fotografia – zajmuję się nią hobbystycznie. Robiłam wiele zdjęć na uczelni – podczas szkoleń, konferencji i sesji w studio fotograficznym. Nie ma lepszej drogi rozwoju niż praktykowanie, a do tego jeszcze, w ramach studiów, mam zajęcia z fotografii i obróbki zdjęć! To dla mnie oczywiste, że ogrom umiejętności zdobyłam dzięki studiom w CDV.

Co dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Myślę, że to taka osoba, dla której nuda nie istnieje. Nieustannie stawia sobie nowe cele i realizuje je z pasją i zaangażowaniem.

Dlaczego wybrałaś CDV?

Wybrałam CDV, ponieważ tylko ta uczelnia oferowała kierunek, który był jednocześnie niestandardowy i nowoczesny. Poza tym, 3 dni nauki i 2 dni wolnego to niezwykle dogodne rozwiązanie.

Co chciałabyś robić w przyszłości?

Widzę siebie w agencji kreatywno-reklamowej. Często łapię się na tym, że pomysły same wpadają mi do głowy i wtedy myślę: szkoda, że jeszcze nie pracuję dla tej marki… Bardzo inspiruje mnie Real Time Marketing i choć to trudna sztuka, wymagająca sporej dawki kreatywności i wiedzy o tym, co się dzieje w świecie, to jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Jeśli zastanawiacie się o czym mowa, to oznacza, że już zainteresował Was ten kierunek!

Co Cię kręci?

Kręci mnie wiele rzeczy: marketing, reklama, nowe technologie, ale też… ogrodnictwo. Interesując się nowinkami, jednocześnie pamiętam o tym, co naturalne. Uwielbiam chodzić do ogrodu latem, po świeże zioła czy własną marchewkę.

Z jakich swoich osiągnięć jesteś dumna?

Może to banalne, ale cieszę się, że nie muszę szukać pracy, bo w 95% przypadkach to praca znajduje mnie.