Daria Puchalska | Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałaś grafikę w CDV?

Długo nie wiedziałam, jaki kierunek wybrać. Grafikę miałam „z tyłu głowy” od zawsze przez zamiłowanie do fotografii i innych dziedzin artystycznych, ale moja edukacja szła bardziej w matematycznym kierunku, stąd mój pierwszy wybór – uczelnia ekonomiczna, gdzie spędziłam pół roku. Szybko do mnie dotarło, że to nie dla mnie i postanowiłam spróbować swoich sił na grafice w CDV. Zachęciło mnie to, że uczelnia przykłada dużą wagę do zajęć praktycznych oraz do tego, aby były one ciekawe.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Najbardziej moje serce i ciekawość skradły Warsztaty Graficzne z Edycji, Fotografia, Infografika, Animacja, Identyfikacja Wizualna i Projektowanie. W każdym kocham to, że wprowadzają nas w świat różnych dziedzin graficznych, a zadania jakie otrzymujemy rozbudzają naszą ciekawość i kreatywność oraz sprawiają, że się rozwijamy na wielu płaszczyznach. W CDV mamy tyle ciekawych i różnorodnych przedmiotów, prowadzonych przez wspaniałych ludzi, że nie sposób wybrać jeden ulubiony.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Studia oprócz poszerzania mojej wiedzy, stawiają też przede mną wyzwania i zadania. Aby je rozwiązać w sposób satysfakcjonujący dla mnie, muszę nieustannie pracować, rozwijać się i doskonalić swoje umiejętności, co mnie niesamowicie motywuje. Samo zauważenie ilu rzeczy się nauczyłam w trakcie wykonywania jakiegoś projektu jest bardzo satysfakcjonujące. Moim celem w życiu jest to, by robić  to co lubię z niegasnącym zainteresowaniem, a studiowanie na CDV właśnie takie jest – przyjemne i ciekawe.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Dla mnie osoba ciekawa, to ktoś kto sprawia, że pragnę przebywać w jego towarzystwie, dowiadywać się o nim jak najwięcej, poznawać jego sposób myślenia i działania. To ktoś kto mnie intryguje, potrafi zaciekawić mnie tym, co kocha i co go pasjonuje i w sposób interesujący przekazać co mu w duszy gra, nie tylko za pomocą słów. To też osoba poszukująca, charakteryzująca się odmiennością, otwarta na świat, która sama jest zaciekawiona ludźmi, życiem, naturą i tym, co nas otacza.

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Marzę o tym, żebym nigdy nie wątpiła w siebie i miała dochodową i urozmaiconą pracę, która będzie sprawiać mi ogromną przyjemność. Chciałabym być grafikiem wszechstronnym, który ma duże umiejętności z wielu dziedzin graficznych. Oprócz grafiki kręci mnie muzyka i śpiew, fotografia, psychologia, szachy i sport (gry zespołowe, szczególnie siatkówka.) Marzy mi się również, żeby ludzie, dzięki którym czuję się wspaniale, z którymi wzajemnie się motywujemy i wspieramy, zawsze byli przy mnie.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Jestem dumna z założenia wraz z koleżankami z kierunku koła artystycznego Art Jam CDV, w którym prężnie działamy i rozwijamy się.  Jedno osiągnięcie otwiera drzwi do drugiego – niedawno w imieniu naszego kółka udało nam się zorganizować naszą pierwszą wystawę autorską, która była pięknym przeżyciem. Drugim osiągnieciem w tym roku jest dostanie się do Studia Piosenki METRO w Poznaniu, gdzie mogę realizować moją drugą wielką pasję – śpiew.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dot. studiowania zdalnego?

Dla mnie największym wyzwaniem podczas nauczania zdalnego jest organizacja pracy, czasu i trwanie w tych organizacyjnych postanowieniach. Brakuje mi również kontaktu na żywo z moimi znajomymi ze studiów i wykładowcami. Jednak nauczanie zdalne ma też swoje plusy, jak choćby oszczędność czasu i pieniędzy na dojazdach. Oglądanie prezentacji na ekranie komputera, w swoim fotelu, też ma swoje dobre strony. Mam wrażenie, że zwiększyła się też liczba materiałów dydaktycznych, do których mamy dostęp.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

Studiowanie za 25 lat będzie bardzo unowocześnione, wygodniejsze i jeszcze bardziej produktywne. Nasza uczelnia będzie miała coraz większe grono miłośników i będzie się chwaliła absolwentami odnoszącymi duże sukcesy.

Poznaj Darię lepiej – sprawdź jej profil na Instagramie!