Agnieszka Pelczyk – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Agnieszkę Pelczyk – studentkę grafiki w Collegium Da Vinci

Dlaczego wybrałaś kierunek grafika?

Od dziecka chciałam rysować i tworzyć; chciałam, żeby sztuka towarzyszyła mi przez całe życie. Postanowiłam, że chcę rozwijać swoje pasje i robić w życiu to, co kocham.

Czego najbardziej lubisz się uczyć, jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Uwielbiam uczyć się programów graficznych, od grafiki wektorowej po 3D, odkrywać, ile można w nich zdziałać i jak bardzo ułatwiają pracę. Moimi ulubionymi zajęciami są narzędzia projektowania graficznego, podczas których łączymy programowanie z własnymi grafikami. Efekty są rewelacyjne! Również pracownia filmu animowanego to cudowne zajęcia, podczas których uczymy się tworzyć animacje, np. chodu postaci. Niesamowite jest widzieć jak własna postać, wcześniej narysowana na kartce, nagle „ożywa”.

Czy studia pomagają Ci realizować Twoje pasje?

Zdecydowanie tak! Podczas zajęć z rzeźby nauczyliśmy się robić odlewy, które pomogły mi później podczas pracy nad strojami (cosplay). Znajomość programów pozwala mi też na późniejsze wykorzystanie tej wiedzy do tworzenia np. wykrojów, czy bardziej złożonych elementów stroju, które mogę zaprojektować jako model 3d i później wydrukować na specjalnej drukarce. I oczywiście, praca nad autorskimi grami idzie sprawniej, gdy zna się wszystkie programy i można liczyć na ogromne wsparcie ze strony wykładowców.

Co dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Jest to osoba, która szuka rozwiązań, odpowiedzi – pyta i działa. Ciekawa osoba zawsze idzie do przodu, chce więcej i więcej, dąży do odpowiedzi – zwłaszcza jeśli nie są one proste i oczywiste.

Dlaczego wybrałaś CDV?

Wybrałam tę uczelnię będąc już w drugiej klasie technikum. Poprzez ciekawie dobraną ofertę kierunków, podejście do studentów, jak i jakość kształcenia, uczelnia zdobyła moje serduszko i wiedziałam, że chcę dołączyć do grona osób uczących się tutaj. Wiele pozytywnych opinii oraz podejście do programu zajęć sprawiło, że jeszcze bardziej byłam gotowa tu przyjść. Nie zawiodłam się – wykładowcy, zajęcia, klimat… CDV to niesamowite miejsce! Cieszę się, że wybrałam tę uczelnię i że mogę się tu tak znakomicie rozwijać.

Co chciałabyś robić w przyszłości?

Konkretnie jeszcze nie wiem, ale na pewno sztuka będzie bardzo ważną częścią mojego życia, zwłaszcza zawodowego. Chcę tworzyć i sprawiać, że ludzie będą czerpać z tego przyjemność. Czy to poprzez gry, do których tworzę grafikę, czy po przeczytaniu dziecku książki z moimi ilustracjami, czy czyjś tatuaż mojego autorstwa.

Co Cię kręci?

Moim największym hobby jest cosplay; tworzenie stroju, wczuwanie się w postać, makijaż, późniejsze odgrywanie scenek i udział w sesjach zdjęciowych, to jest coś co naprawdę kocham i z czego chyba nigdy nie zrezygnuję! Bardzo mnie cieszy kiedy ktoś rozpoznaje postać, chwali strój, nad którym spędziłam sporo czasu. Poza tym, uwielbiam grać w gry – czy to planszówki ze znajomymi czy sama przed konsolą.

Z jakich swoich osiągnięć jesteś dumna?

Na uczelni poznałam mnóstwo świetnych osób z zainteresowaniami podobnymi do moich. Zgadaliśmy się i aktualnie razem pracujemy nad własną grą (a nawet kilkoma, z różnymi osobami!). Dzięki stałemu wsparciu ze strony uczelni i wykładowców, już wkrótce będziemy mogli pochwalić się efektami naszej pracy.