Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Collegium Da Vinci Poznań

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

CDV partnerem 12. edycji pod hasłem „Biznes bez barier”

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Data

20.11.2019 - 21.11.2019

Godzina

17:00 - 21:00

Miejsce

Collegium Da Vinci

Bilety

obowiązują zapisy

Podziel się

Już 18 listopada rusza 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – największego wydarzenia w Polsce promującego świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. W tym roku hasłem przewodnim jest „Biznes bez barier”. Głównym pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja ŚTP.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Będą to warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości czy inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu. – ŚTP to taki ogólnoświatowy festiwal przedsiębiorczości – mówi Michał Pawłowski, Prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującego Tydzień w Polsce.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest różnorodność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie.

– Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Nowe technologie dały możliwość osiągnięcia sukcesu osobom, które jeszcze kilka lat temu były społecznie wykluczone – mówi Michał Pawłowski, Prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Chodzi tu na przykład o osoby z niepełnosprawnością, które dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu i rozpowszechnieniu pracy zdalnej mogą pracować na równi z innymi.

W listopadzie skupimy się również na tym, jak rozmaite doświadczenia i środowiska, z których pochodzimy kształtują nasze podejście do przedsiębiorczości. – Chcemy pokazać, że takie czynniki jak rasa, wyznanie, płeć czy orientacja seksualna nie powinny w żaden sposób dyskryminować osoby chętnej do działania. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w biznesie powinien dostać taką możliwość – dodaje Dominika Nakielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Collegium Da Vinci kolejny raz, jako partner, przyłącza się do inicjatywy i zachęca do uczestnictwa w wykładach i warsztatach, które odbędą się w dniach 20-21 listopada 2019 roku! Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci firm partnerskich CDV oraz nasi absolwenci.

Zapraszamy!

Dzień I / 20 listopada (środa)

Wstęp na warsztaty i prelekcje jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

godz. 17:00-18:00

Informacja zwrotna – narzędzie do budowania pozytywnych relacji biznesowych

Informacja zwrotna inaczej nazywana feedbackiem, jest bardzo ważnym narzędziem w budowaniu pozytywnych relacji w biznesie. Pomaga w procesie osiągania celów indywidualnych, ale też zespołowych stawianych swoim pracownikom. Trudno wyobrazić sobie lepsze narzędzie do motywowania pracowników, udzielania im pochwał czy wskazywania obszarów do rozwoju. Prawidłowe udzielanie informacji zwrotnej buduje autorytet i podnosi efektywność zespołu. Podczas warsztatu dowiesz się jakie pozytywne i negatywne skutki niesie za sobą umiejętność stosowania feedbacku lub jej brak, a także nauczysz się jak profesjonalnie udzielać informacji zwrotnej dwiema metodami. Informacja zwrotna to osobista kompetencja, która otwiera drzwi do sukcesu w Twoim biznesie.

prowadzenie: Joanna Gawrońska (Association for Contextual Behavioral Science)

godz. 18:10-19:10

Jaki jest „turkusowy człowiek” w turkusowej organizacji?

Pojęcie turkusowych organizacji pojawia się coraz częściej jako nowoczesne podejście do zarządzania organizacją czy budowania kultury organizacyjnej. Podczas prelekcji „Jaki jest „turkusowy człowiek” w turkusowej organizacji?” spróbujemy odkryć co tak właściwie kryje się pod hasłem „Turkus” oraz jakie możliwości i wyzwania stawia przed organizacjami, i jej pracownikami.

prowadzenie: Julia Kachlicka (Turkusowy Poznań)

godz. 19:15-20:20

Action learning – praktyczne zastosowanie w organizacjach uczących się

Action Learning jest formą pracy małych zespołów zakładającą stymulowanie procesu indywidualnego rozwoju poprzez celowe działanie i wspólne rozwiązywanie problemów w ramach określonej grupy osób. Metoda Action Learning to skuteczna metoda pracy z zespołami nad rozwiązywaniem problemów czy też wyzwań przy jednoczesnym rozwoju kompetencji interpersonalnych lub  liderskich.

Dzięki udziałowi w warsztatach poznasz metodę szybkiego i skutecznego wprowadzania zespołu w twórcze rozwiązywanie problemów, budowanie zaangażowania i sprawdzisz, jak przy niewielkiej ilości czasu rozwiązać trudne sytuacje.

Metodę Action Learning stosuje się do rozwoju managerów, liderów czy talentów w organizacji, dobrze też sprawdza się w zakresie budowania zespołów, zaangażowania i podnoszenia umiejętności członków zespołów. Pozwala na sprawne rozwiązanie problemów i skuteczne zarządzanie zmianą. Action Learning to praca 2 w 1 czyli uczenie się przy jednoczesnym działaniu.

prowadzenie: Beata Zięba (Get Better)

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

Dzień II / 21 listopada (czwartek)

Wstęp na warsztaty i prelekcje jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

godz. 16:30-18:30

Warsztat SEO dla każdego

Przekonaj się, że bariery są obecne tylko w Twojej głowie. Nie ograniczaj się, osiągaj więcej i skaluj! Czy istnieje biznes bez barier lokalizacyjnych, branżowych, budżetowych? Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się, że z uwzględnieniem marketingu internetowego rozwój biznesu, jak również rozwój zawodowy pozbawiony jest jakichkolwiek barier i ograniczeń, w tym lokalizacyjnych, branżowych, budżetowych – jeśli chodzi o biznes oraz lokalizacyjnych, rozwojowych, fizycznych oraz zatrudnieniowych – jeśli chodzi o zawód. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jakie są kluczowe elementy optymalizacji SEO oraz otrzymają autorską checklistę elementów, które każdorazowo należy zweryfikować i wdrożyć na stronach.

Jeśli chcesz:

  • dowiedzieć się czym jest marketing internetowy, jak działa wyszukiwarka i jej algorytmy, od czego zależy, że strona jest niżej lub wyżej,
  • poznać wady i zalety SEO, PPC, marketingu Social Media,
  • dowiedzieć się, co to jest optymalizacja SEO, jak wygląda w praktyce i jakie mogą być jej efekty, na jakie elementy zwracać uwagę podczas optymalizacji SEO,
  • poznać quick wins i zasady optymalizowania serwisów,
  • dowiedzieć się, jak zwiększyć CTR dzięki m.in. emoji.

Przyjdź na spotkanie! Razem odpowiemy sobie na pytanie, dlaczego w marketingu internetowym nie ma barier i  jakie daje nam możliwości rozwoju w biznesie. Spotkanie zostanie poprowadzone przez dwóch wieloletnich specjalistów SEO z Grupy TENSE  i przybierze formę prelekcyjno-warsztatową.

prowadzenie: Piotra Michalaka oraz Adama Skrzypka (Grupa TENSE)

godz. 18:35-19:35

Osobowość, a przedsiębiorczość, czyli rozważania o sięganiu „po swoje” – gen sukcesu

W trakcie prelekcji/warsztatu poszukamy odpowiedzi na pytania:

  • Czy istnieje tzw. „gen sukcesu”? A jeśli już istnieje,  to czym on jest?
  • Jak go odnaleźć?
  • Czy można go rozwijać?
  • Jak to jest, że innym się nie udaje, pomimo sprzyjających warunków, a drudzy „dopływają do brzegu”, mimo straszliwej burzy?
  • Jak odnaleźć swój kierunek i zbudować „kompas”, który doprowadzi nas do celu?

Przedstawię ideę „Kompas” przedsiębiorczości, czyli „KOMpetencje” + „PASja”- jako fundament przedsiębiorczości. Uczestnicy warsztatów, po spotkaniu,  będą gotowi rozpocząć pracę nad własnym „KOMPASEM”.

prowadzenie: Paweł Morawski (trener, coach, wykładowca)

godz. 19:40-20:40

Bezpieczeństwo w sieci – jak nie stracić swoich oszczędności?

Prelekcja to wynik refleksji ekspertów z firmy Currency One z okazji Światowego Dnia Oszczędzania. Przyjdź na spotkanie, jeśli chcesz poznań odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Czy Twoje pieniądze w sieci są bezpieczne?
  • Czy Twoje zachowania w Internecie są bezpieczne?
  • Czy jesteś/możesz być „potencjalną ofiarą ataku”?
  • Jakie są współczesne techniki ataków i zagrożeń dokonywanych przez cyberprzestępców (phishing v 2.0).
  • Jakie zabezpieczenia w sieci, faktycznie są ,,bezpieczne” i czy hasło do Twojego konta rzeczywiście musi być długie i trudne?
  • Jakie są trendy w rozwoju finansów osobistych?
  • Dowiedzieć się czym jest PSD2 i czy faktycznie podnosi bezpieczeństwo Twoich finansów?
  • Dlaczego ochrona Twoich danych osobowych jest taka ważna i jak wpływa to na Twoje działania w biznesie?

prowadzenie: Maciej Pawlak (CISO Currency One)

Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

PRELEGENCI

Joanna Gawrońska

W przeciągu 13 lat działania w biznesie na różnych stanowiskach, zebrałam sporo doświadczenia. Jako trener prowadzę również warsztaty dotyczące rozwoju osobistego, umiejętności interpersonalnych, ale także szkolenia z komunikacji czy managerskie. Jestem też certyfikowanym coachem ACSTH w trakcie akredytacji International Coach Federation. Należę do zarządu stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science – ACBS. Dzięki tym warsztatom, treningom, coachingowi możesz lepiej poznać siebie, co pozwoli Ci bardziej elastycznie podchodzić do niespodzianek tego świata, efektywniej i z zaangażowaniem budować swoje życie oraz cieszyć się każdym dniem zarówno w życiu prywatnym jak i w pracy.

Julia Kachlicka

Od ponad 1,5 roku współtworzę Turkusowy Poznań. W ramach organizacji jestem współodpowiedzialna za jej kształt, kierunki rozwoju oraz część realizowanych projektów, w tym głównie współorganizuję turkusowe meetup`y. W Turkusowym Poznaniu cenię sobie przestrzeń do wcielania w życie własnych pomysłów i inicjatyw oraz wyzwania (w tym projektowe), które stawia przede mną organizacja. W życiu zawodowym pracuję na styku HR i marketingu wspierając projekty employer brandingowe oraz rozwijając komunikację wewnętrzną w firmie Komputronik. Na co dzień łączę pracę w turkusowej i pomarańczowej organizacji, co daje mi możliwości do obserwowania, doświadczania i wyciągania wniosków. Dodatkowo, z pasji i chęci ciągłego rozwoju, studiuję Doradztwo i coaching w Collegium Da Vinci.

Piotr Michalak

Lider sekcji Szkoleń i Rozwoju oraz Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu w Grupie TENSE, wykładowca na CDV. Od 2014 roku pomaga w zdobywaniu widoczności dla biznesów online, zarówno małych, jak i dużych witryn. W pracy skupia się na promocji serwisów w wynikach wyszukiwarek oraz szuka nowych sposobów do budowania zasięgów organicznych. Uważa, że każdy, nawet niestandardowy pomysł, który finalnie dostarczy wartościowy ruch do serwisu, jest cenny.

Paweł Morawski

Jestem trenerem, coachem i wykładowcą, który zdobywał doświadczenie przechodząc od świata nauki do pracy w mniejszych firmach i dużych korporacjach. Współpracuję z CDV i UAM. Moja przygoda z nauką zaowocowała obroną pracy doktorskie z fizyki doświadczalnej. Ten czas mocno rozbudził we mnie zamiłowanie do odkrywania, eksperymentowania i wiarę w to, że przyczyną każdego rozwoju jest zawsze odpowiednio postawione pytanie. Przez kolejne lata zdobywałem doświadczenie w marketingu i sprzedaży, gdzie często pracowałem w różnych zespołach, jako   się moja przygoda z coachingiem, którego praktyczny warsztat rozwijałem w codziennej pracy. Ukończyłem Coaching Menedżerski na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, Akademię Trenerów Biznesu na WSB t, a ostatnio Doradztwo i Coaching na studiach II stopnia w
Collegium Da Vinci. Specjalizuję się w prowadzeniu szkoleń z technik sprzedaży, sztuki prezentacji i wystąpień publicznych, jak także pomagam grupom ludzi stać się zgranym zespołem, a zespołom przejść przez zmiany i osiągać wyznaczone cele. W obszarze moich zainteresowań są także procesy i mechanizmy pomagające zwiększyć efektywność pracy zarówno pojedynczych pracowników jak i całych zespołów. Bez problemu znajduję balans pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, a jako osobnik o mocno rozwiniętym instynkcie stadnym, w obydwu tych obszarach uwielbiam spotkania, rozmowy i ludzi, których spotyka, z czego czerpię garściami energię do pracy i życia.

Maciej Pawlak

W Currency One od 5 lat jest Szefem Działu Bezpieczeństwa Informacji. Zajmuje się zarządzaniem ryzykiem, bezpieczeństwem organizacji oraz budową programu cyberbezpieczeństwa. Zajmował się również wsparciem dla zarządzania ryzykiem w Przelewy24 i GlaxoSmithKline. Wielokrotnie występował jako prelegent na prestiżowych konferencjach Forum Cybercrime. Członek Poznań Info Security Forum. Mentor w programie Poznań Mentoring Walk. Prywatnie pasjonat wspinaczki wysokogórskiej i biegów długodystansowych, zdobywca Mont Blanc.

Adam Skrzypek

Specjalista ds. Badań i Rozwoju w Grupie TENSE, z branżą SEO związany od 2011 r. Najlepiej odnajduje się w planowaniu strategii linkbuildingu, a w przypadku działań on-site stawia na wysoką jakość treści. Prywatnie fascynat samochodów – miłośnik hot hatchy i kultowej serii GTI.

Beata Zięba

Socjolog, trener biznesu i administracji, doradca MSP. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie szkoleniowe. Współpracuje jako trener, wykładowca, konsultant z wielkopolskimi uczelniami, firmami szkoleniowymi oraz instytucjami rynku pracy. Od wielu lat prowadzi szkolenia dla administracji publicznej oraz środowiska biznesowego: przedsiębiorców, pracodawców i kadry menadżerskiej. Bazując na zdobytych doświadczenia prowadzi również doradztwo dla mikro, małych i średnich firm m.in. w zakresie tworzenia strategii firm, budowania strategii marketingowych, budowania sieci trwałych kontaktów biznesowych, tworzenia standardów obsługi klienta.

Jest właścicielką firmy GET BETTER oraz współzałożycielką społeczności Mikrobiznes na Maksa, która powstała w celu jednoczenia środowiska biznesowego, wymiany ciekawych informacji zwłaszcza o wydarzeniach dedykowanych osobom przedsiębiorczym oraz w celu wymiany doświadczeń na temat prowadzenia własnej firmy. Pracuje łącząc wiedzę z pasją.

Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznej edycji

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników.

Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2017 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1478 wydarzeń, w których wzięło udział 112 000 uczestników.

Inne ciekawe wydarzenia