„Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie” – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

„Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie”

Nasz gość: szalony naukowiec gier video - Mikołaj „Sos” Kamiński
„Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie”
Data

26.10.2018

Godzina

18:00 - 20:00

Miejsce

CDV, sala R340

Bilety

event niebiletowany

Podziel się

Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu spotkań INTERAKCJE – z aktywnymi przedstawicielami branży gier komputerowych i video. Tym razem naszym gościem będzie Mikołaj „Sos” Kamiński. Mikołaj to szalony naukowiec gier video, twórca McPixel, Thelemite i wielu innych gier, o których nikt nigdy nie słyszał. Kiedyś nauczyciel. W przyszłości superbohater. Obecnie pracuje nad Mosh Pit Simulator.

Wykład pt. „Robienie nielotnych gier w nielotnym czasie” odbędzie się 26 października o godz. 18:00 w Collegium Da Vinci w sali R340. Spotkanie jest otwarte dla studentów CDV oraz dla osób spoza uczelni. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Mikołaj...

Tak, to on! Sos Sosowski!

Robi najgorsze gry na świecie, ale gracze i tak je kochają. Jego gry są pełne błędów, mają toporną grafikę, a humoru nie powstydziłby się Monty Python. Jego pseudonim – Sos Sosowski – doskonale oddaje jego abstrakcyjne spojrzenie na świat, którym zaraża innych przez swoje produkcje. Pierwsze produkcje powstawały jeszcze 17 lat temu, kiedy Sosowski był dwunastolatkiem. Używał wtedy antycznego już komputera Commodore 64, a jego pierwsza gra była prostym symulatorem… kucharza. Większość jego produkcji (a dotychczas stworzył ich ponad 100), powstała podczas imprez typu Game Jam, gdzie nad jedną grą pracuje się kilka godzin. Jedną zdążył zaprogramować w ciągu 10 minut! W takim tempie ciężko mówić o tytule stworzonym na wysoki połysk, ale nie jest to element, na którym Sosowskiemu szczególnie zależy.