Re:Akcje: Czy literatura SF przewiduje przyszłość? – Collegium Da Vinci Poznań

Re:Akcje: Czy literatura SF przewiduje przyszłość?

Gościem wydarzenia będzie Marek Zieliński, Rektor Collegium Da Vinci.

Re:Akcje: Czy literatura SF przewiduje przyszłość?

Data

20.10.2022

Godzina

16:00 - 18:00

Miejsce

Budynek Collegium Da Vinci - ul. Kutrzeby Kutrzeby 10, Poznań, Sala R.312

Bilety

Bilety nie obowiązują

Podziel się

Zapraszamy na pierwsze Re:Akcje w roku akademickim 2022/2023! Gościem wydarzenia będzie Marek Zieliński, Rektor Collegium Da Vinci.

Re:Akcje są cyklicznym spotkaniem z pracownikiem CDV. Ma na celu przedstawienie interesujących postaci – wykładowców naszej uczelni.

Spotykamy ich na Sali wykładowej, na korytarzu, w biurze, ale często niewiele o nich wiemy, a każdy człowiek, to ciekawa historia, pasja, działanie.

O czym porozmawiamy podczas październikowego spotkania?

Sięgając po jakąkolwiek książkę science-fiction bądź klikając na kolejny serial czy film SF na wybranej platformie można mieć wrażenie, że lepiej już było. Zazwyczaj autorzy czy scenarzyści budują mroczne wizje przyszłości, w których człowiek musi walczyć o przetrwanie bądź został ograniczony do funkcjonowania w ramach brutalnych i chłodnych systemów społecznych.

Zbuntowane roboty przechadzające się po postapokaliptycznym pustkowiu to obraz, który zawsze pobudza naszą wyobraźnię.

Pozostaje pytanie – czy to jedyne, co może nam zaoferować literatura SF?

“Mój początkowy pomysł na tytuł "Czego możemy dowiedzieć się o przyszłości z literatury SF?" zastąpiłem innym pytaniem: "Czy literatura SF przewiduje przyszłość?".  Będąc entuzjastą tego nurtu podzielę się swoimi obserwacjami na temat wizji przyszłości kreowanych przez autorów SF. Do zobaczenia!”
Marek Zieliński
Rektor Collegium Da Vinci.

Gość wydarzenia

Marek Zieliński

Rektor Collegium Da Vinci.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2008 roku obronił pracę doktorską pt. Kształtowanie procesów komunikacji pomiędzy uczestnikami imprez targowych, a w grudniu 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości.

W swojej pracy naukowej koncentruje się na relacjach biznesowych (członek IMP Group), które badał z perspektywy zaufania, dzielenia się wiedzą oraz adaptacji. Aktualne badania dotyczą roli i znaczenia nowych technologii (AI, IoT) w relacjach B2B.  Marek Zieliński swoją karierę naukową z sukcesem łączy z biznesem. Od ponad 20 lat świadczy usługi doradcze, szkoleniowe oraz prowadzi projekty badawcze dla firm działających na rynku B2B. Zarządzał programami szkoleniowymi oraz konsultingowymi.

W wolnym czasie interesuje się backpackingiem, jogą, BJJ, nurkowaniem, jazzem, koszykówką i literaturą SF.

Spotkanie otwarte: zapraszamy pracowników CDV, wykładowców,pracowników administracji, studentów, gości spoza uczelni.