"Od anteny telewizyjnej do streamingu na Twitch'u, czyli wprowadzenie do OTT" | Collegium Da Vinci Poznań

„Od anteny telewizyjnej do streamingu na Twitch’u, czyli wprowadzenie do OTT”

kolejne spotkanie z cyklu INTERAKCJE

„Od anteny telewizyjnej do streamingu na Twitch’u, czyli wprowadzenie do OTT”

Data

23.05.2019

Godzina

18:00 - 19:30

Miejsce

CDV, sala R340

Bilety

Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje formularz zapisów.

Podziel się

Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej CDV zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu spotkań INTERAKCJE – z aktywnymi przedstawicielami branży mediów interaktywnych, w tym gier komputerowych i video. Spotkanie jest otwarte dla studentów CDV oraz dla osób spoza uczelni. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje formularz zapisów.

Patronem medialnym cyklu INTERAKCJE jest miesięcznik PIXEL – prowadzący serwis PIXELPOST.PL

Gościem majowych INTERAKCJI będzie Piotr Czekała z  firmy Insys Video Technologies.

Wykład pt. „Od anteny telewizyjnej do streamingu na Twitch’u czyli wprowadzenie do OTT” odbędzie się 23 maja 2019 r., o godz. 18:00.

Streaming video OTT to jeden z najszybciej rosnących obszarów w globalnym internecie. Szacuje się, że w 2020 będzie stanowić 80% całego ruchu internetowego. Na wykładzie przyjrzymy się najważniejszym aspektom technicznym i wyzwaniom biznesowym związanym z dostarczeniem video w internecie. Zaczynając od krótkiej historii, przez wszystkie składowe techniczne, aż po przykłady z naszego codziennego internetowego życia i rozłożenie na czynniki pierwsze platform streamingowej Twitch.

Nasz gość:

Piotr Czekała

CTO i współzałożyciel firmy INSYS VIDEO TECHNOLOGIES, specjalizującej się w budowaniu kompletnych rozwiązań OTT, co w praktyce oznacza zapewnianie technologii pozwalającej na dostarczanie treści video w Internecie. Piotr odpowiedzialny jest za strategię technologiczną w Insys i ma ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie tworzenia rozwiązań związanych ze streamingiem wszelkiej postaci; całość podparta dyplomem z Politechniki Poznańskiej w zakresie inżynierii oprogramowania.

Inne ciekawe wydarzenia