Grudniowe Re:Akcje – Collegium Da Vinci Poznań

Grudniowe Re:Akcje

W roli głównej prof. Jerzy Weres

Grudniowe Re:Akcje

Data

13.12.2019

Godzina

10:00 - 11:30

Miejsce

CDV, sala R340

Bilety

Bilety nie obowiązują

Podziel się

Wydział Informatyki i Komunikacji Wizualnej zaprasza na spotkania z wykładowcami, a zarazem ciekawymi ludźmi z CDV. Cykl Re:Akcje ma na celu przedstawienie interesujących postaci z naszej uczelni. Spotykamy ich na sali wykładowej, na korytarzu, w biurze, ale często niewiele o nich wiemy, a każdy człowiek to ciekawa historia, pasja, działanie.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 13.12.2019 o godz. 10:00, sala R340. Grudniowy wykład pt. „Ludzie, książki i obrazy – o ciszy i gniewie oceanów, a także o niedoskonałościach komputerowych modeli” wygłosi prof. dr hab. inż. Jerzy Weres.

Cykl przewidziany jest dla pracowników oraz studentów Collegium Da Vinci.

Prof. dr hab. Jerzy Weres

Studia ukończył w Szkole Morskiej w Gdyni w 1967 r. oraz na Politechnice Poznańskiej w 1974 r. Stopień doktora uzyskał w 1979 r., doktora habilitowanego w 1992 r., a tytuł profesora w 2002 r.
W latach 1967-1969 pracował w Polskich Liniach Oceanicznych na trasach dalekowschodnich, w latach 1974-1980 w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN, a w latach 1980-2017 w Zakładzie Informatyki Stosowanej w Instytucie Inżynierii Biosystemów w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. W latach 1993–1999 kierował Ośrodkiem Informatyki UP w Poznaniu. Z Collegium Da Vinci, wcześniej Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, związał się w 2001 r.
Zainteresowania zawodowe skupiają się na technologiach wytwarzania oprogramowania, sieciach semantycznych, projektowaniu algorytmów numerycznych i aplikacji obliczeniowych, modelowaniu i wizualizacji obiektów 3D oraz na komputerowym modelowaniu procesów transportu ciepła i substancji w biomateriałach i identyfikacji właściwości tych materiałów metodą analizy odwrotnej MES.
Jest autorem licznych prac twórczych, w większości indeksowanych w bazie Web of Science. Zapraszany na międzynarodowe konferencje naukowe jako wykładowca, uczestniczy w międzynarodowych projektach badawczych. Jest autorem oryginalnych programów nauczania oraz materiałów dydaktycznych w zakresie informatyki stosowanej.
Angażuje się w pracę licznych międzynarodowych towarzystw naukowych, takich jak CIGR (IT Section), EFITA, IEEE, ACM i ASABE.

Inne ciekawe wydarzenia