Coaching week w CDV | Collegium Da Vinci Poznań

Coaching week w CDV

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty podczas International Coaching Week.

Coaching week w CDV

Data

22.05.2019 - 23.05.2019

Godzina

13:30 - 20:30

Miejsce

CDV

Bilety

bezpłatnie, ale obowiązują zapisy - sprawdź szczegóły w programie

Podziel się

Już po raz kolejny, wraz z International Coach Federation (ICF) partnerem kierunku doradztwo i coaching CDV, zapraszamy do Uczelni Ludzi Ciekawych wszystkich zainteresowanych na bezpłatne warsztaty prowadzone przez doświadczonych coachów. Warsztaty promujące coaching i ideę rozwoju osobistego odbędą się w Collegium Da Vinci w dniach 20-23 maja 2019 r.

W dniu 20 maja 2019 r. rozpocznie się ogólnoświatowe świętowanie International Coaching Week. Przez kilka dni, coachowie ICF z całego świata, będą dzielić się swoją wiedzą na temat coachingu, poprowadzą warsztaty, webinary i sesje coachingowe, a wszystko to pro bono. W ten sposób będą obchodzić święto swojej profesji. Przedsięwzięcie służy przybliżeniu, czym jest profesjonalny coaching, i ma na celu stworzenie możliwości doświadczenia tej metody wsparcia, jak również korzyści płynących z coachingu.

Liczba miejsc na poszczególne warsztaty jest ograniczona.

Decyduje kolejność zgłoszeń – wypełnienie on-line formularza/y, spośród poniższych:

Program

Na każdy z warsztatów obowiązuje oddzielny formularz zapisów.
 • 20 maja 2019 r. 
  • O satysfakcji i konstruowaniu kariery

   16:00 – 18:00, sala N304

   Prowadzenie: Agnieszka Koszałka

   O czym? O konstruowaniu i rekonstruowaniu satysfakcjonującej kariery, czyli jak budować i realizować plany zawodowe

   Jak? Praktycznie, czyli wykorzystując wiedzę w działaniu.

   Dla kogo? Dla Ciebie, jeśli poszukujesz pracy, planujesz zmianę lub chcesz świadomie zadbać  o rozwój kariery, a satysfakcja z pracy jest dla Ciebie ważna.

   Jakie będę miał korzyści? Zobaczysz, dlaczego ważne jest budowanie i przebudowywanie kariery. Przećwiczysz planowanie celu zawodowego zgodnie z Twoimi potrzebami i wartościami, tak by czerpać jak najwięcej satysfakcji. Spojrzysz z optymizmem na swoje życie zawodowe.

  • Coaching systemów (zespołów) – z czym to się je?

   18:30 – 20:30, sala N305

   Prowadzenie: Bart Romanow

   To warsztaty prowadzone z użyciem narzędzi coachingu zespołów i relacji. Będziemy aktywnie ćwiczyć prawdziwy coaching systemów, więc przyda się pozytywne nastawienie i pewnie również jakieś tematy do przepracowania. Kilka punktów, z którymi się spotkamy:

   • co to jest coaching systemów, kilka minut o koncepcji i teoriach?
   • co to jest trzeci podmiot?
   • o kontraktowaniu pracy grupy
   • o budowaniu zrozumienia i współpracy w zespołach
   • o inteligencji systemów i o tym jak można z nią pracować
  • Pytania coachingowe w procesie tworzenia pomysłu biznesowego

   18:30 – 20:30, sala N305

   Prowadzenie: Monika Lisiecka

   Często poszukując pomysłów biznesowych, inspirujemy się analizami ilościowymi lub badaniami klientów dostępnymi na rynku. Szukamy niszy, która pozwoli oszacować opłacalność pomysłu. W proces tworzenia pomysłu wkładamy dużo zaangażowania, starając się myśleć kreatywnie, innowacyjnie i nieszablonowo – wszystko po to, aby wpaść na unikalny pomysł… Takie podejście może w najlepszym wypadku przynieść średniej jakości rozwiązania. Czasem wystarczy zajrzeć w głąb siebie, by znaleźć coś, co sprawia przyjemność, w czym jesteśmy autentyczni i wiarygodni. Pytania coachingowe mogą być kluczem do pomysłu, który jest spójny z Tobą – Twoim doświadczeniem, zainteresowaniami i środowiskiem, w którym czujesz się najlepiej.

 • 21 maja 2019 r.
  • O sztuce łączenia narzędzi trenerskich z coachingiem zespołowym

   13:30 – 15:30, sala N304

   Prowadzenie: Małgorzata Chełkowska-Dorna

   Warsztat powstał z miłości do zawodu trenera i coacha, dzielenia tej miłości po równo, a zatem z równym szacunkiem i uważnością w obu rolach. Nasz wspólny czas ma na celu pokazanie sposobów na łączenie warsztatu trenerskiego z efektywnością coachingu na konkretnych, nowych na rynku narzędziach. Podczas spotkania dowiesz się w jaki sposób łączyć zawód trenera i coacha zespołowego, poznasz nowe narzędzia do pracy indywidualnej i zespołowej, rozwiniesz swój warsztat coacha i trenera, zobaczysz, w jaki sposób przeprowadzić klientów przez proces wyciągania wniosków; poznasz ich reakcje i przygotujesz się na możliwe trudności. Zobaczysz, w jaki sposób Ty sam reagujesz na poszczególne ćwiczenia i do jakich wniosków Cię one doprowadzą. Dostaniesz gotowe scenariusze ćwiczeń wraz z procesem wyciągania z nich wniosków.

  • Rozwijalnie mózgu – warsztaty kreatywne

   13:30 – 15:30, sala N305

   Prowadzenie: Danuta Brzezińska

   To prawda, że w wieku 4 lat liczba neuronów w mózgu osiąga swoją maksymalną wartość, a potem zaczyna się zmniejszać. Mimo tego wciąż rozwija się sieć połączeń między komórkami. O sprawności umysłowej decyduje ich gęstość i szybkość przesyłania informacji, oraz rozległość pobudzanych w mózgu obszarów. Uczeni twierdzili, że mózg rozwija się do 25. roku życia, potem zaczyna się jego degeneracja – tracimy neurony i połączenia między nimi. A jedyne co można było zrobić, to opóźniać proces starzenia się. Ostatnie badania dowiodły, że możemy mieć niezwykły wpływ na rozwój własnego mózgu przez całe życie.

   Rozwijalnia mózgu to autorski program utrzymania sprawności umysłu. Sprawny umysł to: umiejętność koncentracji albo inaczej skupienia uwagi, pamięć, inteligencja, kreatywność, język, wiedza.

   Na spotkaniu zajmiemy się ćwiczeniami, które usprawniają te obszary mózgu. Kilka prostych zadań, połączonych ze świetną zabawą i twórczym myśleniem pokaże, że nasz umysł może nas zadziwiać.

  • W moim ogrodzie… czyli o rzeczach ważnych

   16:00 – 18:00, sala N304

   Prowadzenie: Joanna Gawrońska

   Byłeś kiedyś w sytuacji gdzie nadmiar obowiązków Cię przytłoczył? Co wybrać: spędzić czas z rodziną, znajomymi, nadrobić zaległą pracę, a może zrobię coś dla siebie, wybiorę się do SPA i odpocznę? Znasz to? Ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Będziesz mieć możliwość przyjrzenia się obszarom swojego życia i nadania im stopnia ważności. Jak ogrodnik dbający o swój ogród, Ty zadbasz o swoje życie. Zdecydujesz, które rośliny potrzebują wody, ile jej potrzebują i kiedy je podlejesz. Stań się ekspertem swojego ogrodu.

  • Mindfulness w pracy rozwojowej

   18:30 – 20:30, sala N304

   Prowadzenie: Małgorzata Klimorowska

   Mindfulness, ma wiele tłumaczeń. W języku polskim nazywany jest: uważność, uważna obecność lub też pełnia obecności. Ze względu na brak zadowalającego przekładu, zachowuje się oryginalny termin. Najczęściej cytowana definicja mindfulness określa go, jako szczególny rodzaj uwagi: świadomej, nieosądzającej i skierowanej na bieżącą chwilę (Jon Kabat-Zinn, 1990). Jak piszą Segal, Williams i Teasdale (2002), „w praktyce uważności, przedmiot skupienia uwagi danej osoby jest otwarty na przyjęcie wszystkiego, co wkracza w doświadczenie, jednocześnie obecna jest postawa zaciekawienia, pozwalająca danej osobie badać to, co się pojawia, bez wpadania w automatyczne osądy i reagowanie”. Dla mnie, parafrazując Lao Zhu: Mindfulness zdefiniowany, nie jest mindfulnessem absolutnym.

   Zapraszam Cię na warsztat o mindfulness. Poznasz mindfulness, tak jak go czuję i rozumiem. Opowiem Ci, co może dać Ci praktyka mindfulness. Zaproszę Cię do medytacji oddechowej. Doświadczysz, jak w ciągu kilku chwil, możesz sam(a) opanować emocje. Praktyka mindfulness może wzbogacić Twój warsztat coacha, nadać nowy wymiar Twojemu „tu i teraz”. Sam(a) zdecydujesz, po warsztacie, co bierzesz dla siebie, z czym wyjdziesz z warsztatu, na jakie pytania sobie odpowiesz.

 • 22 maja 2019 r.
  • Emocje i wartości w pracy z klientem

   16:00 – 18:00, sala N305

   Prowadzenie: Katarzyna Czajkowska

   Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną metody pracy z klientem coachingowym. Celem warsztatów będzie zapoznanie uczestników z ćwiczeniami pozwalającymi na pracę z wartościami i emocjami w coachingu. Stworzona zostanie płaszczyzna do doświadczania i wniosków.

  • Superwizja edukacyjno – rozwojowa

   18:30 – 20:30, sala N305

   Prowadzenie: Agnieszka Marlińska

   Superwizja / interwizja dla coachów, mediatorów, menedżerów (głównie pracujących
   w obszarze hr), trenerów, facylitatorów, moderatorów czyli dla osób pracujących z
   drugim człowiekiem, indywidualnie i z grupami, zespołami. Superwizja jest unikalnym sposobem na wzmacnianie posiadanych już kompetencji oraz zdobycie nowych. Pogłębianie wiedzy na swój temat umożliwi nam lepsze zrozumienie różnych aspektów pracy z klientem.

  • Co zgasiło mój ogień? Historia o pewnym wypaleniu

   18:30 – 20:30, sala N340

   Prowadzenie: Pola Zgorzelska – Goździk, Katarzyna Troć

   Nie możesz się wypalić, jeśli nigdy nie płonąłeś – te słowa Dennisa Schmidta, jakże aktualne w dzisiejszej rzeczywistości, stały się dla nas inspiracją do zastanowienia się czym tak naprawdę jest wypalenie zawodowe i jak przeciwdziałać jego skutkom. Czy czasami nie jest tak, że wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy wypaleni, ale w kulturze wszechobecnego pędu „za wszystkim” boimy się do tego przyznać? Wypalenie zawodowe może pojawić się niespodziewanie. Pewnego dnia zapuka do Twojego świata i niepostrzeżenie stanie się jego częścią. Zdaniem specjalistów występuje najczęściej u osób o wysokim poziomie motywacji, a „ jego istotą jest erozja wartości, godności i woli, erozja duszy ludzkiej”. Zapraszamy Cię na niezwykły warsztat, podczas którego dowiesz się:

   • czym jest wypalenie zawodowe i jakie są jego symptomy
   • poznasz przyczyny i skutki wypalenia zawodowego
   • odkryjesz sposoby przeciwdziałania i wspierania w procesie wypalenia zawodowego
   • doświadczysz mocy coachingu, jako metody wspierającej w procesie wypalenia zawodowego
   • poznasz ciekawe techniki radzenia sobie w sytuacjach wypalenia zawodowego
   • będziesz mieć możliwość zmierzyć się z tym trudnym tematem w grupie kreatywnych coachów
 • 23 maja 2019 r.
  • Coaching kariery praktycznie

   14:30 – 16:00, sala N302

   Prowadzenie: Joanna Krajewska

   Podczas warsztatu dowiesz się, czym jest coaching kariery, jaka definicja kariery sprzyja Twojemu rozwojowi osobistemu i zawodowemu, poznasz kilka narzędzi coachingowych i będziesz miał/a okazję poreflektować i podoświadczać. Może coś zaprojektować lub postanowić, a może czegoś zaniechać.

  • W poszukiwaniu JA

   16:00 – 18:00, sala R331

   Prowadzenie: Bożena Grabowska

   Zastosowanie Clean Language w coachingu na poziomie tożsamości.
   1. Clean coaching. Metoda i zastosowania
   2. Clean Language jako język rozmowy z metaforą personalną
   3. Inner space – technika pracy z wewnętrznym obrazem siebie.

   Na warsztacie:

   • poznasz zasady prowadzenia coachingu metodą Clean Coaching
   • poznasz pytania Clean Language, będziesz mógł poeksperymentować i sprawdzić ich oddziaływanie
   • przeprowadzisz krótką sesję „Inner Space” w oparciu o „protokół pytań Clean
    Language”
  • Coaching a doskonalenie procesów w organizacji – metoda coaching kata

   18:30 – 20:30, sala R331

   Prowadzenie: Michał Nowak

   Warsztat skierowany jest do Kierowników, mistrzów produkcji, liderów zespołów i
   specjalistów zainteresowanych rozwojem organizacji poprzez rozwój ludzi. W trakcie
   warsztatu uczestnicy zapoznają się z założeniami ciągłego doskonalenia, a w szczególności ze sposobem eliminacji straty jaką jest niewykorzystany potencjał ludzki. Na przykładzie gry zostanie zaprezentowana metoda coaching kata, która jest stosowana w organizacjach lean do wspierania rozwoju pracowników, którzy dzięki temu budują nawyk usprawniania procesów.

  • Jak przygotować się do współpracy z obcokrajowcami? Rola różnic międzykulturowych w biznesie

   18:30 – 20:30, sala N302

   Prowadzenie: Patryk Pałaszewski

   Współpraca z obcokrajowcami, prowadzenie projektów w obcym języku nie jest dzisiaj już czymś niespotykanym. Jest to często codzienność wielu osób pracujących nie tylko
   w korporacjach ale również w mniejszych firmach.

   Czy wystarcza znajomość języka? Często w trakcie współpracy okazuje się, że coś nie działa, że komunikacja pomimo użycia jednego języka szwankuje, że pojawiają się konflikty, które realnie wpływają na wynik projektu, szkolenia czy też całej firmy.

   Jak tego uniknąć, jak się przygotować do pracy z osobami z innych kultur oraz jacy my Polacy jesteśmy w porównaniu do innych Państw? Na te pytania postaram się odpowiedzieć podczas warsztatu z różnic  w międzykulturowych w biznesie.

Prelegenci

Agnieszka Koszałka

Akredytowany coach ICF ACC, certyfikowany trener Learnig by doing- outdoorowej metody szkoleniowej, opartej na zdobywaniu wiedzy przez doświadczenie. Posiada doświadczenie w realizacji coachingu kariery na poznańskiej uczelni oraz rozwoju pracowników m.in. w międzynarodowej korporacji. Wykładowca akademicki i aktywnie działający trener poruszający się w obszarze doradztwa zawodowego i presonalnego oraz rozwoju kompetencji miękkich.

Bart Romanow

Praktycznie od piaskownicy zajmowałem się wymyślaniem wspólnych aktywności: Co fajnego dzisiaj będziemy robić? To główne pytanie, na które szukałem odpowiedzi. To pytanie towarzyszy mi do dzisiaj. Z czasem pojawiły się też inne…. Dlaczego ludziom chce się chcieć? Jak można lepiej coś zorganizować i inspirować? A na koniec pojawiło się pytanie o to, jak sprawić żeby robota była robiona i było przy tym dużo zadowolenia. Odpowiedzi przychodziły powoli, z obserwacji innych, jak również z własnych wzlotów i upadków. Zauważyłem, że świat nie dzieli się na liderów “doskonałych” i resztę. Wszyscy rozwijamy się, tylko w różnych kierunkach i różnych prędkościach. Mamy trochę talentów, na których można bazować i parę braków, które trzeba wypełniać. Tylko czasami jest to świadomy proces. Pracowałem z dziesiątkami zespołów. Wszędzie tam byli przywódcy. Różni… Widziałem nieuków, despotów, alkoholików, ludzi totalnie niezorganizowanych. Widziałem też manipulatorów i wyzyskiwaczy, albo przypadkowych szefów, którzy zostali wstawieni przez los na swoje stanowisko. Doskonałych naukowców, którzy nie umieli się komunikować. Świetnych managerów, którzy dowozili, bo było trzeba… za wszelką cenę. Wreszcie spotykałem też wielkich inspiratorów, innowatorów, doskonałych organizatorów. Liderów. Używając tych doświadczeń zajmuję się przywództwem. Pracuję dla Centre For Creative Leadership oraz Coachspace.  Prowadzę szkolenia i coaching dla liderów i ich zespołów. Pracowałem dla takich klientów jak: FINNAIR, BASF, SIBELCO, MARS, JERONIMO MARTINS, Komisja Europejska, a także dla wielu innowacyjnych małych firm w całej Europie. ICF ACC, ORSC.

Znajdziesz mnie na

Monika Lisiecka

Doświadczona trenerka Points of You®, coach i doradca biznesowy. Prowadzi własną firmę Pracownia Innowacji. Na co dzień można ją spotkać w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Poznaniu, prowadzonym w partnerstwie przez Fundację Pomocy Wzajemnej „Barka” oraz Miasto Poznań. Działa na styku biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Od czterech lat szlifuje warsztat coachingowy, aby wspierać osoby
w rozwijaniu pomysłów biznesowych i społecznych, w zarządzaniu zespołem, marketingu i PR, we wdrażaniu programów rozwojowych i naprawczych w pracy organizacji. Specjalizuje się w coachingu biznesowym, coachingu relacji i clean coachingu. W swojej pracy stosuje techniki i narzędzia, które zapewniają indywidualne podejście oraz wieloaspektowe spojrzenie na podejmowane zagadnienia. Zapewnia przestrzeń do swobodnej rozmowy i wzmacnia motywację do aktywności. Aktualnie swój warsztat coachingowy rozwija w ramach ścieżki akredytacyjnej ICF na poziomie PCC.

Małgorzata Chełkowska-Dorna

Absolwentka studiów magisterskich na UAM i Collegium Da Vinci (ekonomista i coach). Podyplomowo ukończyła Zarządzanie kadrami na WSHiU. Właścicielka i twórca HR Ninja, HR Ninja Store, a także Brain Solutions i Rewolucja. Akredytowany Coach ACC International Coach Federation. Certyfikowany Madiator VCC. Obecnie wykładowca na Collegium Da Vinci w Poznaniu w katedrze Zarządzania i Coachingu. Projektuje gry szkoleniowe dla biznesu w ramach marki HR Ninja s.c, wykorzystując doświadczenie zdobyte jako szkoleniowiec i coach zewnętrzny w branżach; hotelarskiej, gastronomicznej, motoryzacyjnej, kosmetycznej, spożywczej, lotniczej, usługowej i w oświacie, a także płynące z pracy jako sprzedawca w międzynarodowej korporacji. W pracy dla biznesu czerpie garściami z doświadczeń płynących z dawnej pracy z dziećmi, doceniając grywalizację jako formę rozwoju. Miłośniczka zmian, zdeklarowana jako kinestetyk, z wiarą, że tylko działaniem i emocją możemy prawdziwie przyswoić wiedzę. W tym roku mija 16 rok pracy trenerskiej; zaczynała jako trener NGO, a teraz Dla największych marek w Poznaniu i Polsce projektuje procesy Assessment Center, a także reorganizuje systemy motywacji. Twórca cyklu spotkań coachingowych dla kobiet „Babki w proszku”, który przez 4 lata działalności zgromadził ponad 500 uczestników.

Danuta Brzezińska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na UAM w Poznaniu, dyplomowany Coach i Certyfikowany Doradca Zawodowy. Ukończyła Psychologię Coachingu na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizuje się w jobcoachingu. Wiele lat pracowała w sektorze bankowym i prywatnym. Ma duże doświadczenie (prawie 1400 udokumentowanych godzin) w prowadzeniu procesów coachingowych w zakresie coachingu kariery, efektywności, umiejętności i rozwoju osobistego. W 2010 r. była pomysłodawcą i koordynatorem projektu coachingowego skierowanego do studentów, którzy przygotowują się do rozpoczęcia życia zawodowego. Prowadziła zajęcia motywujące na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Klubach Pracy. Wyszkoliła zespół Jobcoachów czyli osób pracujących z osobami bezrobotnymi nad ich powrotem na rynek pracy. Bierze czynny udział w aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez wprowadzanie autorskiego programu jobcoachingu. Prowadzi szkolenia dla różnych grup społecznych, między innymi dla nauczycieli, urzędników i osób chcących znaleźć równowagę pomiędzy życiem zawodowym i rodzinnym, a jednocześnie chcących rozwijać swoje umiejętności i talenty. Prowadzi szkolenia z komunikacji interpersonalnej, szeroko pojętego rozwoju osobistego i treningi kreatywności. Ma za sobą prawie 1400 godzin szkoleniowych, dwie publikacje programowe, kilka nagród i wydała własny tomik poezji. Od ponad roku prowadzi blog edukacyjny www.danka.edu.pl a od niedawna blog artystyczny www.pasje.danki.pl.

Joanna Gawrońska

Lubi o sobie mówić trener akceptacji i zaangażowania. Należy do stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science – ACBS. Od kilku lat szkoli się właśnie w terapii akceptacji i zaangażowania ACT . Jest również coachem w procesie akredytacji International Coach Federation. 13 lat działania w biznesie na różnych stanowiskach, dostarczyło jej spore doświadczenie w kontakcie z ludźmi. W swojej pracy pomaga iść w kierunku wartości, co przyczynia się do bardziej szczęśliwego życia. Bycie tu i teraz, akceptowanie tego, czego nie możemy zmienić i pełne zaangażowanie w relacje, pracę, rozrywkę itd. to składowego elastyczności psychologicznej. Taka elastyczność, nie tylko pomaga nam podchodzić do świata z dystansem, ale jak badania dowodzą osiągać duże lepsze efekty w pracy i w życiu prywatnym. Uwielbia ludzi i uważa, że na każdego należy patrzeć jak na wschód słońca; nieoceniająco. Ta myśl przyświeca jej w codziennej pracy z klientami, przeprowadzając ich przez zmianę. Daleko Idąc w realizowaniu swoich wartości szuka kolejnych drzwi, które może otworzyć.

A Ty, jakie drzwi chcesz otworzyć?

Znajdziesz mnie na

Małgorzata Klimorowska

Jestem człowiekiem ciekawym świata, ludzi, natury. Jestem pedagogiem, coachem ICF na poziomie ACC, partnerem i certyfikowanym trenerem FRIS® style myślenia. Odbyłam szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania I stopnia (wg Maxie C. Maultsby, Jr., – Rational Behavior Therapy – RBT) – jestem terapeutą RTZ. Ukończyłam studia podyplomowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UAM oraz studia podyplomowe Coachingu na UAM. Od ponad 10 lat jestem kierownikiem. Aktualnie uczę się modelu transpersonalnego (ukończyłam I stopień). Cały czas się szkolę, dokształcam, czytam, słucham ludzi i ich historii. Pracuję z klientami indywidualnymi. Specjalizuję się w warsztatach z coachingu grupowego. Współpracuję z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości (AIP) w Poznaniu, z Centrum Pozytywnej Energii, z ICF Poznań. Jestem członkiem Klubu Wielkopolskiej Izby Coachingu. Pracuję na kartach Change Your Mind®. Pasjonuję się mindfulnessem, ćwiczę jogę. Jestem ultramaratończykiem. Mamą. Jestem też właścicielką firmy rozwojowej www.twojaewolucja.pl.

Katarzyna Czajkowska

Jest akredytowanym coachem ICF na poziomie ACC, trenerem biznesu, trenerem FRIS, właścicielem drukarni i wydawnictwa. Uczy coachingu w Akademii Coachingu Grupy SET. Ukończyła studia na kierunku  Doradztwo Zawodowe i Personalne oraz Zarządzanie ze specjalizacją Psychologia w Zarządzaniu. Jest członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej mówców Toastmasters International, w ramach to której, została finalistką Mistrzostw Polski mów Humorystycznych oraz została nagrodzona tytułem WicemistrzaPolski 2018 w Mowach Improwizowanych.  Jest pomysłodawcą i współorganizatorem poznańskiej Pracowni Lidera, gdzie rozwijane są kompetencje liderskie. Jest praktykiem metody Points Of You oraz jednym z nielicznych clean coachów w Polsce.

Agnieszka Marlińska

Metafora to jej pasja, niespokojna dusza o wszechstronnych kompetencjach – coach (PCC), facylitator, mentor coach, psycholog. Zdobyte przez lata doświadczenie i wiedza, a przy tym wciąż świeże spojrzenie. We wszystkich tych obszarach cechuje się niebanalnym sposobem myślenia i innowacyjnymi działaniami. Coach Design Management (współpracowała min z Metaphor, Concordia Design). W wielu procesach biznesowych wykorzystuje facylitację i narzędzia design thinking do wypracowania strategii marki, misji i wizji firmy oraz innowacyjnych kultur organizacji (turkusowych, employer branding). Lubi pracę nad rozwijaniem usług stawiających użytkowników w centrum zainteresowania, budowaniem spójnych strategii działania opartych o wartości.

Pola Zgorzelska - Goździk, Katarzyna Troć

Pola Zgorzelska – Goździk

Certyfikowany coach (ACC) ICF. Absolwentka Collegium Da Vinci na kierunku doradztwo i coaching. Ponadto ukończyła socjologię na UAM, a także studium aktorskie w ROE. Współtwórca projektu „Coaching w Mieście” mającego na celu propagować ideę rozwoju osobistego wśród mieszkańców Poznania, a także innych miast. Posiada certyfikat 101 z Analizy Transakcyjnej. Od 10 lat współtwórca marki G3 Druk. Specjalistka do spraw budowania i utrzymywania relacji z klientami. Zajmuje się life i business coachingiem.

Katarzyna Troć

Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz doradztwa i coachingu Collegium Da Vinci w Poznaniu. Członek International Coach Federation, akredytowany i certyfikowany (ACC) coach ICF. Współtwórca projektu „Coaching w Mieście” mającego na celu propagować ideę rozwoju osobistego wśród mieszkańców Poznania, a także innych miast. Dyplomowany doradca zawodowy oraz nauczyciel. Doświadczony pedagog, dla którego praca z drugim człowiekiem to misja, która stała się najważniejszą drogą życia. Aktualnie poszerza swoje kompetencje w Studium Analizy Transakcyjnej w Grupie Spotkanie w Poznaniu. Posiada Certfikat 101 EATA.

Bożena Grabowska

Professional Certified Coach (PCC) ICF. Wspieram menedżerów poprzez badanie potencjału, trening umiejętności, coaching indywidualny, team coaching. Pomagam budować wizję, tożsamość i efektywność organizacji. Od 2002 jestem Trenerem Biznesu, posiadam certyfikat Coacha ICC (International Coaching Community). Ukończyłam Pedagogikę medialną na UAM w Poznaniu, Szkołę Trenerów Biznesu w Krakowie, jak również studia w zakresie Psychologii w Zarządzaniu. Prowadzę badania osobowości pod kątem kariery (certyfikat nr. 0010 – IP 121 Career coach). Jestem praktykiem metody Clean Coaching z klientami indywidualnymi i zespołami. W listopadzie 2011 roku uzyskałam certyfikat Facylitatora i Superwizora Clean Coaching Process. Specjalizuję się w rozwijaniu umiejętności osobistych i menedżerskich, Executive Coachingu.

Michał Nowak

Zawodowo pasjonat rozwoju organizacji w oparciu o filozofię lean management. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania metod i kultury ciągłego doskonalenia w międzynarodowych firmach produkcyjnych. Aktywnie dzieli się wiedzą prowadząc szkolenia oraz warsztaty doskonalące, m.in. przy zastosowaniu mapowania strumienia wartości. Od kilku lat rozwija swoją drugą pasję – wspierania indywidualnego rozwoju osób poprzez coaching. Od kwietnia 2018 roku akredytowany coach ACC ICF pracujący z Klientami głównie w obszarach rozwoju zawodowego i efektywności osobistej.

Joanna Krajewska

Wykładowczyni akademicka w Collegium da Vinci, coach, trenerka umiejętności psychospołecznych. Członkini Polskiego Towarzystwa Analizy Transakcyjnej oraz European Assiocation for Transactional Analysis,  praktyczka analizy transakcyjnej w dziedzinie organizacji. Od 12 lat, wspierając organizacje w rozwoju kompetencji pracowników, łączy pasję działania z zacięciem teoretycznym. Skupia się na szukaniu zasobów i przeszkód w ich rozwoju. Wierzy, że zmiana przekonań i nastawień zmienia rzeczywistość.

Patryk Pałaszewski

Od 1999 roku pracuję z kadrą menedżerską nad ich rozwojem na arenie międzynarodowej. Zajmuję się szkoleniami, warsztatami oraz coachingiem według standardu ICF. Dostarczam szkolenia z różnic międzykulturowych, warsztaty z wystąpień publicznych, oraz przede wszystkim pracuję indywidualnie z klientami nad ich umiejętnościami Executive Business English. W chwili obecnej pracuję między innymi z menedźerami następujących firm: Apator-Powogaz, Bank BGŻ BNP Paribas, BDO, Citi Bank, EY, Fresenius Nephrocare Polska, Integra Consulting Poland, Kompania Piwowarska, Mead Johnson Nutrition, Komputronik, Nijman/Zeetank International Transport, Regus, SUEZ, Wieland Electric, Żabka S.A.

Strona wykorzystuje pliki cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.