Produkcja filmów i reklam w Polsce i we Włoszech – Collegium Da Vinci Poznań

Produkcja filmów i reklam w Polsce i we Włoszech

Zapraszamy na spotkanie online wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o produkcji filmów i reklam!

Produkcja filmów i reklam w Polsce i we Włoszech

Data

03.09.2020

Godzina

19:00 - 20:30

Miejsce

spotkanie online

Bilety

bezpłatnie, ale obowiązują zapisy

Podziel się

W ostatnich latach polskie filmy odnoszą kolejne międzynarodowe sukcesy. Niewielu jednak wie, że Polacy to cenieni specjaliści na światowym rynku filmowym, którzy pracują jako najważniejsze ogniwa ekip kreujących produkcje doceniane przez krytyków na całym świecie.

Mike Stern Sterzyński, wykładowca na kierunku kreatywna produkcja wideo, to polski operator, który jest dwukrotnym laureatem m.in. American Movie Award za zdjęcia do Filmów “Decay” i “Na drodze”.

Pomimo tego, że we Włoszech rzadkością jest powierzanie zdjęć obcokrajowcom, to na taki ruch zdecydowali się producenci „Non odiare”- filmu nominowanego do nagrody Tygodnia Krytyków na Festiwalu w Wenecji. To włosko-polska koprodukcja, której reżyserem jest Mauro Mancini, producentem Mario Mazzarotto, a autorem zdjęć wspomniany wcześniej Mike Stern Sterzyński. Film porusza niełatwą tematykę neonazizmu we współczesnych Włoszech zestawiając ją z najtrudniejszymi życiowymi wyborami.

Mike Stern Sterzyński w trakcie webinarium opowie o Festiwalu w Wenecji.

  • Festiwal w Wenecji, na którym premierę będzie miał film Non Odiare ze zdjęciami , to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie, jedyny który odbędzie się w tym roku offline. Jak będzie wyglądać w warunkach reżimu sanitarnego?
  • Jakie warunki musi spełnić film, żeby dostać się na tej klasy międzynarodowy festiwal?
  • Non Odiare został zakwalifikowany do konkursu krytyków –  co to za konkurs?
  • Jak wygląda praca przy filmie we Włoszech i czym różni się od pracy w Polsce?
  • Polska branża filmowa i reklamowa.

Webinarium odbędzie się 03.09.2020 o godz. 19:00!

Udział w  wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Mike Stern Sterzyński

Operator filmowy i producent urodzony w Poznaniu.

Absolwent Global Cinematography Institute w Hollywood oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Prowadzi zajęcia na Wydziale Intermediów, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Laureat licznych nagród międzynarodowych (American Movie Award, LA Movie Award, Euro Film Festival, Boston Film Festival, Festiwal Filmowy w Gdyni). Producent międzynarodowych  filmów fabularnych oraz produkcji reklamowych w Europie i USA.

Mike Stern Sterzyński jest wykładowcą na kierunku kreatywna produkcja wideo w Collegium Da Vinci w Poznaniu.

O filmie

„Non Odiare” porusza niełatwą tematykę neonazizmu we współczesnych Włoszech zestawiając ją z najtrudniejszymi życiowymi wyborami.

Kino niejednokrotnie podkreślało, że świat nie jest czarno-biały. Nasze życie składa się z wielu pięknych barw, a także odcieni szarości. Żyjemy w czasach wolności, ale także wyjątkowej polaryzacji społeczeństw, w której odradzają się ruchy mogące doprowadzić do tego, że szarość zamieni się w mrok. Czas nieubłaganie przemija i zabiera ze sobą naocznych świadków największej tragedii w historii, którą była II Wojna Światowa. Zapominamy, że do jej wybuchu doprowadził radykalizm i nienawiść do drugiego człowieka. W tej niepamięci reaktywują się organizacje szerzące poglądy, które prowadzą nas w kierunku wspomnianego mroku. Za każdą z osób, która się z nim utożsamia stoi jednak odrębna indywidualna ludzka historia.

Simone Segre, to główny bohater filmu. Uznany chirurg pochodzenia żydowskiego, który mieszka w miejscu będącym połączeniem heterogenicznej historii, różnych grup etnicznych oraz starej społeczności żydowskiej. Wiedzie poukładane życie, aż do dnia w którym ratuje mężczyznę potrąconego przez samochód, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Kiedy Simone odkrywa nazistowski tatuaż na piersi poszkodowanego, zostawia go swojemu przeznaczeniu. Czuje się jednak winny śmierci mężczyzny i postanawia odnaleźć jego rodzinę, która okazuje się zafascynowana neonazizmem. Obraz  wyprodukował Mario Mazzarotto i jest to włosko-polska koprodukcja: Movimento

Międzynarodowy Tydzień Krytyków to niezależne wydarzenie towarzyszące festiwalowi w Wenecji. Jego organizatorem jest Italian National Syndicate of Film Critics. Organizatorzy do udziału w tym wydarzeniu kwalifikują filmy, które kwestionują obecny stan rzeczy, poruszają kontrowersyjne tematy i cieszą się opinią swobody myślenia.

Inne ciekawe aktualności i wydarzenia