Legendarne automaty do gier w Kinie Muza – Collegium Da Vinci Poznań

Legendarne automaty do gier w Kinie Muza

W ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity zapraszamy do Kina Muza na pokaz filmu "Cannon Arm. Król zręcznościówek" i przetestowanie swoich sił na legendarnych automatach do gier!

Legendarne automaty do gier w Kinie Muza

Data

10.09.2021

Godzina

15:00 - 21:00

Miejsce

Kino Muza

Bilety

Dostępne w kasie kina i online

Podziel się

Już 10 września w ramach 18. edycji najważniejszego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce – Millennium Docs Against Gravity – zapraszamy na pokaz filmu „Cannon Arm. Król zręcznościówek”.

Dzięki Collegium Da Vinci, które jest partnerem wydarzenia, wszyscy kinomani i pasjonaci gier będą mieli okazję zagrać na legendarnych automatach sprowadzonych do Kina Muza specjalnie na tę okazję!

„Cannon Arm. Król zręcznościówek”

Duński dokument opowiada o Kimie, znanym jako Cannon Arm – legendzie sceny klasycznych gier wideo. Poznajemy go, kiedy postanawia sięgnąć po niemożliwe – pobić rekord świata i grać nieprzerwanie w „Gyruss” przez 100 godzin!

Klasyczne gry na automaty Arcade zapisały się w historii rozrywki jako najbardziej znaczące pozycje, które wywarły ogromny wpływ na współczesną popkulturę, choć dziś już trudno gdziekolwiek je odszukać.

Dlatego w ramach roku jubileuszowego i obchodów 25-lecia istnienia Collegium Da Vinci upływających pod hasłem ciekawi nas przeszłość i przyszłość, z przyjemnością dołączamy do tej gamerskiej podróży w czasie! CDV jest wyłącznym partnerem wydarzenia, który umożliwił sprowadzenie klasycznych automatów do gry do Kina Muza.

Przy okazji projekcji filmu zapraszamy w holu Kina Muza do wkroczenia do świata gier lat 80., zmierzenia się z próbą pobicia rekordu gry w „Gyruss”, sentymentalnej podróży lub odkrycia klasycznych gier wideo. Z pewnością, oprócz samej rozrywki, będzie to okazja do porozmawiania o grach, doświadczeniach i ogromnym sentymencie, dzięki któremu po niespełna 40 latach gry wideo nadal rozbudzają emocje.

W małej kopenhaskiej piwnicy znajduje się Bip Bip Bar – oaza pełna starych gier na automaty i ich fanów. Kim, zwany przez kolegów Cannon Arm, jest legendą sceny tych klasycznych gier: od lat 80. XX wieku zdobywa niezliczone nagrody i wyróżnienia w turniejach, a jego dom to składowisko automatów i układów scalonych z klasycznymi grami. Nikt nie wie, ile ma lat. Wiadomo tylko, że ma już wnuki i na co dzień bada oleje silnikowe. Poznajemy go, kiedy postanawia sięgnąć po niemożliwe: pobić rekord świata i grać nieprzerwanie w „Gyruss” przez 100 godzin. Mads Hedegaard obserwuje przygotowania Kima do tego przedsięwzięcia, w których pomaga mu grupa równie ekscentrycznych jak on przyjaciół. A bicie rekordu to nie lada wyzwanie: na drodze stanie nie tylko fizjologia i potrzeba jedzenia czy snu, ale też zawodna technologia i ograniczenia klasycznych automatów. „To trochę jak w Rockym” – mówi jeden z bohaterów filmu.

Reżyser nie stroni od nawiązań do kultury lat 80. XX wieku, sięgając nie tylko do starych gier i filmów, ale też muzycznych hitów, które ubarwiają ścieżkę dźwiękową. W „Cannon Arm. Król zręcznościówek” znalazło się również miejsce na opowiedzenie o historii gier i prapoczątkach e-sportu. Na ekranie pojawiają się zarówno materiały archiwalne, jak i przeprowadzone wywiady. Zobaczymy m.in. twórcę „Super Mario Bros” Shigeru Miyamoto czy założyciela Twin Galaxies i pioniera e-sportu Waltera Daya. Tempo wszystkiemu nadaje teledyskowy montaż i specyficzny skandynawski humor.

Obejrzyj zwiastun filmu!

Poleca wykładowca kierunku informatyka

“Od automatów Arcade wszystko się zaczęło! Nie każdy miał komputer, ale dzięki temu, że automaty dostępne były praktycznie w każdym mieście, wiele osob mogło zapoznać się ze światem gier. Bez przeszłości nie ma przyszłości, a świat Arcade do dziś budzi inspirację na fali sentymentu retro.”
Łukasz Szałankiewicz
Wykładowca

Bilety na film „Cannon Arm. Król zręcznościówek” dostępne są już w kasie Kina Muza oraz online: na stronie internetowej Kina Muza oraz na mdag.pl.

Automaty dostępne będą dla wszystkich chętnych.

Pełny program filmowy festiwalu dostępny jest już na stronie mdag.pl.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w tym roku w formie hybrydowej. Po części kinowej w siedmiu polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Lublin, Bydgoszcz) od 3 do 12 września, na mdag.pl odbędzie się część online, prezentująca część filmów z programu kinowego – od 16 września do 3 października. Festiwal w tym roku potrwa więc okrągły miesiąc – od 3 września do 3 października!