Wsparcie dla Studentów z Ukrainy | Collegium Da Vinci Poznań

Wsparcie dla Studentów z Ukrainy

W obliczu wydarzeń w Ukrainie wyrażamy pełne wsparcie i solidarność wobec naszych Studentów, Pracowników, Partnerów edukacyjnych i biznesowych zza wschodniej granicy.

Wspólnota Collegium Da Vinci łączy ludzi różnych narodowości wokół ciekawości, szacunku, zaufania i odpowiedzialności. Co piąty Student Collegium Da Vinci pochodzi z zagranicy, zdecydowana większość z nich – z Ukrainy. Od lat podkreślamy znaczenie współpracy międzynarodowej i międzykulturowej. Dbamy o to żeby w przyjaznej atmosferze każdy niezależnie od pochodzenia czuł się u nas jak domu.

Przygotowaliśmy pakiet informacji, który wyjaśni, jakie formy pomocy czekają na Studentów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Osoby zainteresowane prosimy o szybki kontakt. Podkreślamy jednocześnie, że elastycznie podchodzimy do sytuacji każdego Studenta, a terminy określone w Regulaminie zostaną wydłużone.

Sprawdź formy wsparcia

 • Zapomoga

  Każdy Student skorzystać może z zapomogi – bezzwrotnej formy pomocy finansowej. Można z niej skorzystać dwa razy w roku akademickim, a uczelnia nie sprawdza, na jaki cel wydane zostały pieniądze.

  Wniosek o zapomogę złożyć można poprzez Wirtualną Uczelnię.

  Maksymalna wysokość zapomogi wynosi 2000 zł, a decyzja o jej przyznaniu podejmowana jest w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku.

 • Stypendium Partnera

  Możesz ubiegać się o Stypendium Partnera. To projekt, nad którym pracujemy z poznańskimi firmami – biznesowymi Partnerami Collegium Da Vinci.

  Zakłada udzielenie dedykowanych, comiesięcznych stypendiów dla Studentów z Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Udzielone wsparcie finansowe może zostać przeznaczone na koszty utrzymania, wynajem mieszkania, wyżywienie lub czesne. O szczegółach decyduje Student.

  Jesteś zainteresowany taką formą pomocy? Do 18 marca wyślij wiadomość na wsparcie@cdv.pl. Opisz krótko swoją sylwetkę, zainteresowania, doświadczenie – to pozwoli naszemu Partnerowi na lepsze poznanie Ciebie.

  Skontaktujemy się z Tobą, gdy projekt zostanie wdrożony.

  Udzielenie stypendium nie wiąże się z obowiązkiem pracy u Partnera.

 • Przesunięcie płatności lub rozłożenie ich na raty

  W związku z ewentualnymi problemami z płatnościami, możesz wnioskować o rozłożenie płatności na raty lub jej przesunięcie na późniejszy termin.

  Złoż odpowiedni wniosek przez Wirtualną Uczelnię. Możesz z niego skorzystać już teraz lub w dowolnym innym momencie, gdy pojawi się taka potrzeba.

 • Indywidualna Organizacja Studiów (IOS)

  Jeżeli przebywasz w Ukrainie i możesz uczestniczyć w zajęciach online, możesz skorzystać z Indywidualnej Organizacji Studiów (IOS):

  a) złóż podanie o IOS przez Wirtualną Uczelnię do Zastępcy Dziekana

  b) po uzyskaniu zgody Zastępcy Dziekana, w ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia semestru, skontaktuj się z każdym z wykładowców w celu ustalenia sposobu realizacji zajęć.

  IOS pozwala na określenie indywidualnego planu składania egzaminów i zaliczeń przewidzianych w planie studiów dla danego kierunku.

  Zgodę na IOS wyraża Dziekan na wniosek Studenta i obejmuje semestr lub rok akademicki. Wniosek o IOS złożyć można przez Wirtualną Uczelnię.

 • Urlop losowy

  Jeżeli czasowo nie możesz kontynuować studiów ze względu na obecną sytuację, możesz wnioskować do Zastępcy Dziekana o urlop losowy (trwający do 6 tygodni).

  Wniosek złożyć można przez Wirtualną Uczelnię.

  W czasie urlopu nie tracisz statusu studenta.

 • Pomoc prawna

  Pomoc prawną dla Studentów CDV i ich rodzin oferuje kancelaria Sobczyńscy i Partnerzy.

  Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji, opisz swoją sytuację i wyślij maila na wsparcie@cdv.pl. Niezwłocznie skontaktujemy Cię ze specjalistą.

 • Pomoc rzeczowa

  Od początku wojny w Ukrainie w Collegium Da Vinci trwa zbiórka darów rzeczowych – żywności, ubrań, leków, kosmetyków. Część darów trafiła do osób przekraczających granicę z Polską, do ośrodków dla uchodźców i szpitali.

  Pomoc rzeczowa skierowana jest również do Studentów Collegium Da Vinci.

  Jeśli Ty, Twoja rodzina lub grupa Studentów chce skorzystać z pomocy rzeczowej, swoje potrzeby należy opisać w mailu i wysłać go na adres wsparcie@cdv.pl

  Przygotujemy dla Ciebie paczkę, którą wykorzystasz zgodnie ze swoimi potrzebami.

  Z pomocy skorzystać można wielokrotnie.

 • Pomoc psychologiczna

  Uczelnia oferuje wsparcie psychologiczne dla wszystkich Studentów, szczególnie dla obywateli Ukrainy i ich rodzin. Spotkania odbywać mogą się w języku polskim lub w obecności tłumacza, w formie jednorazowego spotkania lub cyklu spotkań na żywo lub online.

  Jeśli chcesz skorzystać z tej formy pomocy, skontaktuj się z Beatą Zamorską:

  beata.zamorska@cdv.pl, +48 697 694 906.

  Koszty wsparcia pokrywa uczelnia.

 • Wsparcie w poszukiwaniu pracy

  Uczelniane Biuro Karier wspiera Studentów z Ukrainy w poszukiwaniu pracy w Poznaniu i okolicach. Aby skorzystać z oferty, skontaktuj się ze specjalistami: biuro.karier@cdv.pl.

  Ofert dla siebie można też szukać na platformie praca.cdv.pl.

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania?

Napisz maila lub zadzwoń. Możesz też skontaktować się z nami SMSowo, przez komunikatory Viber, WhatsApp i Telegram (w wiadomości podaj swoje imię i nazwisko oraz numer albumu).

wsparcie@cdv.pl

+48 697 691 314