Dla kogo?
Studia adresowane są do nauczycieli – absolwentów studiów wyższych co najmniej I stopnia . Celem studiów podyplomowych jest merytoryczne i metodyczne przygotowanie do nauczania plastyki i historii sztuki jako kolejnych przedmiotów.

Opis
Wymagane od kandydata
– ukończone studia wyższe co najmniej I stopnia,
– przygotowanie pedagogiczne.
Kwalifikacje zawodowe, jakie uzyskuje absolwent studiów
Kwalifikacje do nauczania historii sztuki i plastyki (w szkołach podstawowych i młodzieżowych domach kultury).
Od roku szkolnego 2019/20, dla absolwentów studiów magisterskich uprawnienia do nauczania plastyki i historii i sztuki w szkołach ponadpodstawowych.
Nazwa kierunku, plan, program i wymiar godzin spełniają wymagania zawarte
– w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 stycznia 2012r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (z późniejszymi zmianami),
– w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2017 poz. 1575),
– w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej,
– w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia.
Program studiów
Studia podyplomowe
Wiodącymi metodami pracy są ćwiczenia, warsztaty i konwersatoria oraz wsparcie Tutora. W czasie praktyki słuchacz będzie kształtował kompetencje bezpośrednio w środowisku szkolnym. Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia kwalifikacyjnych studiów podyplomowych.
-
3 semetry
Czas trwania
-
372
Liczba godzin dydaktycznych
-
120
Liczba godzin praktyk
-
65
Punkty
Realizowane zagadnienia m.in.:
- Psychopedagogika twórczości.
- Podstawy wiedzy o kulturze plastycznej.
- Historia sztuki.
- Tworzenie wypowiedzi – ekspresja twórcza w dziedzinie plastyki.
- Teoria i metodyka nauczania historii sztuki i plastyki oraz projektowanie działań, artystycznych.
- Technologie informacyjne w nauczaniu historii sztuki i plastyki.
Warunki zaliczenia
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest:
- uzyskanie wszystkich zaliczeń i egzaminów potwierdzających osiągnięcie efektów kształcenia, przewidzianych programem wraz z praktykami,
- egzamin końcowy w formie prezentacji projektu/portfolio słuchacza z działań praktycznych zrealizowanych w ramach studiów.
Organizacja nauki
Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym, średnio, co dwa tygodnie – w soboty i niedziele, w godzinach od 8.30 do 17.00. Planowana realizacja od listopada 2018r. do lipca 2019r. Zajęcia w ramach III semestru realizowane są w czerwcu i/lub w lipcu, w dni powszednie. Organizator zastrzega sobie prawo do realizacji zajęć w ciągu 1 tygodnia ferii zimowych województwa wielkopolskiego.
Zapisz się teraz i skorzystaj!
Do 30 września opłata rekrutacyjna 0 PLN.
Kierownik merytoryczny kierunku
Grażyna Daniel
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UAP) – wychowanie plastyczne, kwalifikacje do wychowania przedszkolnego i uprawnienia do zarządzania oświatą, dyplomowana nauczycielka plastyki. Członek Polskiego Komitetu „inSEA” Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę, współpraca z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przez 16 lat dyrektorka poznańskiej Szkoły „Łejery”, realizującej unikalny, autorski program oparty o wychowanie przez sztukę. Organizatorka i autorka programów kursów, plenerów i warsztatów dla dzieci i dorosłych, szkoleń dla nauczycieli.
Opłaty
Nauczanie plastyki i historii sztuki
Całkowita opłata za studia w roku akademickim 2018/19 składa się z jednorazowej opłaty rekrutacyjnej oraz czesnego.
Opłata rekrutacyjna
-
0 PLNdo 30 września 2018
-
300 PLNod 1 października 2018
Czesne
-
3000 PLNpłatność jednorazowa
-
2x 1500 PLNpłatność w 2 ratach
-
10x 300 PLNpłatność w 10 ratach
Zniżki absolwenckie
-
300 PLN
Absolwenci CDV otrzymują zniżkę w czesnym (wielkości pierwszej z dziesięciu rat).
Rekrutacja
Aby zapisać się na studia podyplomowe, należy wypełnić internetowy formularz rekrutacyjny, dokonać opłaty rekrutacyjnej – KROK 2 oraz złożyć wymagane dokumenty – KROK 3.
Opłatę rekrutacyjną należy wpłacać na konto:
Collegium Da Vinci
ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, 61-719 Poznań
02 1090 1476 0000 0001 3627 5750
[w tytule prosimy wpisać: imię i nazwisko oraz nazwa kierunku]
Wpłaty czesnego każdy słuchacz będzie dokonywał na indywidualny numer konta bankowego (numer jest generowany automatycznie podczas wypełniania internetowego formularza, widoczny w umowie).
Wymagane dokumenty:
- podanie do J.M. Rektora CDV (wydrukowane z formularza rekrutacyjnego),
- ankieta osobowa (wydrukowana z formularza rekrutacyjnego),
- dwa egzemplarze Umowy o kształcenie wraz z załącznikami podpisane na każdej stronie (wydrukowane z formularza rekrutacyjnego),
- kopia dyplomu ukończenia uczelni wyższej (oryginał wymagany tylko do wglądu),
- posiadanie przygotowania pedagogicznego (świadectwo, zaświadczenie lub suplement),
- potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej.
Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem nauki każdy słuchacz otrzyma drogą elektroniczną informacje dotyczące pierwszego zjazdu.
Komplet dokumentów należy złożyć w Biurze Rekrutacji, Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli Interlis w Kaliszu ul. Górnośląska 56 62-800 Kalisz tel. 62 767 41 51 najpóźniej w terminie 14 dni od momentu wypełnienia formularza rekrutacyjnego – osobiście, przez osoby trzecie lub wysłać pocztą.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kierunku w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń.
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Biuro Rekrutacji
ul. Górnośląska 56
62-800 Kalisz