Sofia Betsun | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Sofię Betsun – ambasadorkę kierunku kreatywna produkcja wideo!

Dlaczego wybrałaś kreatywną produkcję wideo w Collegium Da Vinci?

Wideo już od dzieciństwa było moją pasją – nagrywałam i montowałam filmy od najmłodszych lat.

Wiosną minionego roku kupiłam gimbala (stabilizator do kamery), żeby podszlifować swój warsztat. Zaczęłam nagrywać reklamy i wydarzenia za darmo, żeby przetestować swoje możliwości.

Zrozumiałam, że właśnie językiem filmu, przez obiektyw chcę pokazywać jak widzę ten świat. Zdecydowałam się na zmianę kierunku studiów z koreanistyki na kreatywną produkcję wideo, a CDV wybrałam z polecenia przyjaciółek.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Staram się odwiedzać wszystkie wydarzenia organizowane na uczelni, bo dzięki nim poznaję masę ciekawych ludzi. Poznałam m.in.: Joannę Janowicz na  wykładzie o marce osobistej, a Joanna Mesjasz, prowadząca zajęcia z zarządzania w produkcji wideo, odpowiada na wszystkie moje  pytania związanie z prowadzeniem firmy.

Odczuwalna jest też różnorodność ludzi obecnych w CDV – studiuje tu dużo studentów z innych krajów Europy i świata. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę studiować tutaj z ludźmi z innych  krajów, a jednocześnie czuć się jak u siebie w domu.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi? 

To bardzo trudne pytanie! Nie jestem w stanie wybrać jednego. Uwielbiam warsztat kreatywny, na którym nasza pomysłowość wykracza poza wszelkie granice. Z kolei na zajęciach z PR w mediach i podstaw zarządzania w produkcji wideo wykładowcy uczą nas „sprzedawać siebie” i swoje przyszłe projekty. Moim zdaniem jest to druga najważniejsza, po kreatywności, umiejętność. Jeśli nie umiesz prawidłowo zaprezentować swojego produktu, to nikt nie będzie chciał w niego zainwestować.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałaś? 

Zrozumiałam, że wideo jest bardzo drogą branżą! Ale idę w to dalej, bo wideo to przyszłość.

O sobie dowiedziałam się, że jestem prawdziwym kreatorem i generatorem pomysłów. Myślałam, że biorą się w mojej głowie zupełnie przypadkowo, ale teraz mam pewność – jestem twórcza i kreatywna.

Komu poleciłbyś studia na kierunku kreatywna produkcja wideo?

KPW poleciłabym ludziom aktywnym, skupionym w swoim rozwoju i pasji, tym bardziej, że uczelnia tak chętnie wspiera studentów! Jeśli więc jesteś aktywny i otwarty, to otrzymasz dużo więcej niż oczekujesz 🙂

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Widzę siebie w branży luksusowo-reklamowej. Bardzo interesuje mnie PR i marketing, reklama marek, prezentowanie biznesów na różnorodne sposoby, przedstawianie ich odpowiednim językiem. Praca w takim obszarze to marzenie! Chcę pracować z luksusowymi markami modowymi taki jak: YSL, Chanel czy Louis Vuitton. Jestem pewna, że mi się to uda.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Choć mam dopiero 18 lat, mogę już pochwalić się doświadczeniem freelancera. Pokonałam drogę od  copywritera, przez grafika do edytora wideo. Jestem dumna z siebie, że nie bałam się brać na siebie  odpowiedzialności, planować kolejne projekty, robić coś dla ludzi. Ukończyłam też pięć dwumiesięcznych kursów o designie, reklamie w mediach i budowaniu marki personalnej. A mój apetyt na rozwój ciągle rośnie!

Obserwuj Sofię na Instagramie prywatnie lub zawodowo i śledź jej stronę www!