Oleh Kurylenko | Collegium Da Vinci Poznań

Dlaczego wybrałeś zarządzanie kreatywne w CDV?

W CDV nie oczekują, że człowiek już wie czym chce się zająć w życiu i wybrał konkretny profil. Uczelnia daje możliwość odnalezienia swojej ścieżki w trakcie zajęć, projektów i całego życia studenckiego. Każdy wybór na tym kierunku zależy tylko od Ciebie i jeżeli został dokonany w odniesieniu do Twoich potrzeb, to na pewno jest prawidłowy.

Jaki przedmiot najbardziej Cię ciekawi?

Rzadko się zdarza, że specjalista jednego kierunku może łatwo się wdrożyć w działanie różnych branż. Service Design polega na tym, żeby przeprowadzać takiego rodzaju wycieczki do rzeczywistości innych ludzi i zaproponować zupełnie nowe rozwiązanie. Nauka projektowania usług ciągle otwiera nowe horyzonty w działaniu organizacji oraz zwiększa pojemność umysłu podczas pracy.

W jaki sposób studia pomagają Ci realizować Twoje pasje, cele życiowe?

Jestem osobą altruistyczną, lubię poświęcać się dla innych, bo wierzę, że za przez pomoc jednemu czy stu osobom można zbudować społeczeństwo podobne do tych z utopicznych utworów literackich. Dzięki studiom, wiem że wszystko jest możliwe przy pracy grupowej. Odkryłem, że strefa biznesu i organizacji może być wykorzystana nie tylko w celach finansowych, ale też pomagać innym.

Co to dla Ciebie znaczy, że ktoś jest ciekawy?

Ciekawy człowiek to ten, kto szuka przyczyn, sposobów, rozwiązań, próbuje

Jakie są Twoje marzenia, co Cię kręci?

Jestem fanem wszelkiego rodzaju historii, zawsze mnie kręciły dobre opowieści. Wszystko, co zawiera dobrą fabułę wciąga mnie na godziny. Od dawna myślę o tym, żeby samemu zacząć tworzyć własne historie i odtwarzać światy zawarte w mojej wyobraźni.

Są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Zacząłem naukę dość wcześnie, jak na system europejski. Samodzielnie doświadczałem i wchodziłem w dorosłe życie. Dzięki temu ukształtowałem charakter, podejmowałem decyzje, pracowałem nad nawykami i kompetencjami.

Jakie są Twoje doświadczenia, odczucia dotyczące studiowania zdalnego?

Nauka zdalna ma swoje zalety. Ten tryb pokazał, jak ważny może się okazać komfort podczas wykonywania pracy, a większość zadań grupowych jest możliwa do realizacji bez kontaktu bezpośredniego.

W tym roku CDV obchodzi 25-lecie. Jak Twoim zdaniem będą wyglądały studia i nasza uczelnia za 25 lat?

W Collegium Da Vinci za 25 lat ludzie nada będą poszukiwali nowych rozwiązań, bazując na ciekawości i kreatywności. Czas to tylko potwierdzi.