Michał Wieczorek | Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Michała Wieczorka – ambasadora kierunku zarządzanie kreatywne!

Dlaczego wybrałeś zarządzanie kreatywne w Collegium Da Vinci?

Uczelnię ludzie ciekawych wybrałem… z ciekawości! Wiele osób chwaliło CDV, wiele razy widziałem stoisko na targach edukacyjnych, całość sprawiała dobre wrażenie i rzeczywiście było warto!

A dlaczego akurat taki kierunek? Od zawsze było mnie wszędzie pełno, organizowałem mniejsze i większe wydarzenia, byłem człowiekiem czynu, więc postanowiłem podejść do tego bardziej profesjonalnie. I faktycznie to profesjonalne podejście przekuło moją chęć “rządzenia się” w umiejętność zarządzania, a moją nieposkromioną wręcz kreatywność udało się zaprzęgnąć do pożytecznych celów.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałeś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

W obu grupach zajęciowych spotkałem inspirujące osoby, które zaskoczyły mnie z jednej strony ogromną wiedzą, a z drugiej tym, że są po prostu dobrymi osobami. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że największą wartością Collegium Da Vinci są właśnie ludzie. Wartość tę czuję wręcz osobiście, bo gdyby nie przyjaźnie tu zawarte, nie byłbym w tak zadowalającym miejscu w życiu.

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

Może to trochę niecodzienne, ale ciekawą mnie przedmioty, które raczej swoją specyfiką są od siebie dość dalekie, ale minimalnie na pierwsze miejsce wysuwa się design thinking. Cudowny wręcz przedmiot, który uczy jednocześnie wielu kompetencji miękkich i kreatywnego projektowania rozwiązań. I tam się naprawdę dużo dzieje! Jest kreatywnie, dynamicznie, ciekawie, a co najlepsze – ta droga prowadzi do wymiernych rozwiązań! I tu pierwsze skrzypce zaczyna grać kolejny przedmiot z listy – Business Model Canvas – bo to co się kreatywnie wypracuje, te wszystkie rozwiązania, narzędzia, pomysły na zmianę świata trzeba umieć odpowiednio zapakować w biznesowe ramy i przedstawić wszystkim zainteresowanym.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałeś? 

Najbardziej zaskoczyło mnie to, jak bardzo studia pomagają w odnalezieniu siebie i tego, co chce się w życiu robić. Studiowanie pomogło mi poznać całe spektrum moich mocnych stron i pokazało jak te słabe strony przekuwać na swoją korzyść. Mam wrażenie, że kierunek łączący zdobywanie specjalistycznej wiedzy i zagadnień z zakresu filozofii, umiejętności miękkich i warsztatu kreatywnego, jest czymś, co każdemu by się przydało i pomogło się jeszcze lepiej poznać. A im dłużej tu studiuję, tym bardziej podoba mi się zarówno kierunek, jak i cała uczelnia.

Komu poleciłbyś studia z zarządzania kreatywnego?

Zdecydowanie osobom, które uwielbiają organizować, odkrywać, poznawać ludzi, ogólnie robić rzeczy w szerokim rozumieniu. Osobom otwartym na wiedzę, na świat. Osobom, które wierzą, że każdy może być kimś, kto zmieni świat. Bo ten kierunek pomaga takim ludziom zrozumieć jak to można realnie zrobić!

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

W marzeniach podobno nie powinno się ograniczać, więc widzę się co najmniej jako prezydenta!  😉

A tak trochę bardziej serio… Dzięki całej wiedzy, zdobytym umiejętnościom, dzięki coraz bardziej otwartemu umysłowi i (co najważniejsze) poznanym ludziom widzę siebie jako jedną z osób, która będzie mogła powiedzieć, że osiągnęła sukces. Chcę poprawić coś na tym świecie i “Wybudować pomnik trwalszy niż ze spiżu” – brzmi może trochę utopijnie, ale ktoś to musi robić!

I mam w tym wszystkim nadzieję, że osiągnę to nie samemu, a w zespole, bo już teraz wiem, że lepiej pracuje się w doborowym towarzystwie niż samemu. A i sukcesy lepiej świętować w większym gronie!

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

W czasie studiów wiele wydarzyło się w moim życiu. Niektóre osiągnięcia są bardzo związane z życiem uczelnianym, jak na przykład objęcia stanowiska najpierw w Samorządzie Studenckim, a potem w Porozumieniu Poznańskich Samorządów Uczelni Niepublicznych. Ale jednak największym sukcesem z ostatniego roku, jest to, że wraz z Kamilą, koleżanką z okładki, zostaliśmy wyróżnieni w rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie według magazynu Brief. I mam nadzieję, że to dopiero początek!

Obserwuj Michała na Facebooku i Instagramie!