Maksym Uhlov – Collegium Da Vinci Poznań

Poznaj Maksyma Uhlova – ambasadora kierunku kreatywna produkcja wideo!

Dlaczego wybrałeś kreatywną produkcję wideo w Collegium Da Vinci?

Długo zastanawiałem się, czego konkretnie chciałbym się uczyć. Szukałem drogi dla siebie wśród kreatywnych kierunków i zdałem sobie sprawę, że kreatywna produkcja wideo zawiera wszystko, co mnie interesuje i w czym chciałabym się rozwijać.

Wybrałem CDV, ponieważ widoczne jest tu nowoczesne podejście do edukacji, a wykładowcy wiedzą, o czym mówią – mają duże doświadczenie, bo sami odnieśli sukces w swoim biznesie. Mogą więc udzielić wielu przydatnych porad.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów czy wykładowców?

Już od pierwszych dni zajęć czułem, że CDV naprawdę jest uczelnią ludzi ciekawych. Zaprzyjaźniłem się z wieloma świetnymi ludźmi i widzę, że przyjechali tu nie tylko po “papierek”, ale żeby się czegoś nauczyć, rozwijać swoje zdolności twórcze i techniczne. Wykonują zadania z wyprzedzeniem, uzupełniają je własnymi pomysłami, bo ich to naprawdę interesuje, a wykładowcy tylko do tego zachęcają. To bardzo motywujące!

Jaki przedmiot na studiach najbardziej Cię ciekawi?

Z każdego przedmiotu da się wyciągnąć ogrom przydatnych informacji, jeśli tylko się chce. Jak na razie najbardziej lubię komunikowanie i PR w mediach, ponieważ porusza wiele ważnych dla producenta wideo tematów, takich jak alokacja funduszy i zasady kompetentnego prowadzenia działalności. Nie mogę się jednak doczekać, gdy zaczniemy bezpośrednio angażować się w tworzenie treści audiowizualnych – to z pewnością mój ulubiony obszar.

Co zaskoczyło Cię na studiach? Czego się o sobie dowiedziałeś?

Byłem zaskoczony, jak duży nacisk kładzie się na kreatywność. Na wcześniejszych etapach edukacji starano się to we mnie stłumić, uciszyć mnie, uformować na dany wzór – tutaj czuję się wolnym. Dużo też dowiedziałem się o sobie po zdaniu testu na identyfikację talentów osobistych. Na zajęciach rozmawiamy o nich i staramy się je rozwijać dzięki indywidualnemu podejściu do każdego studenta.

Komu poleciłbyś studia na kreatywnej produkcji wideo?

To kierunek dla każdego, kto jest zainteresowany poznaniem kompleksowego procesem tworzenia wideo. Każdego, kogo interesuje organizacja, zarządzanie, proces twórczy, analiza rynku i postprodukcja. Jeśli jesteś gotowy, aby stale się uczyć, być aktywnym i nie siedzieć w miejscu –  doskonale odnajdziesz się na kreatywnej produkcji wideo w CDV.

Gdzie widzisz się po studiach, jakie są Twoje marzenia?

Chodziłem do szkoły teatralnej przez 7 lat i od samego początku wiedziałem, że chcę połączyć swoje życie z kreatywnością w branży filmowej. Zawsze lubiłem oglądać filmy, ale przede wszystkim w mojej głowie pojawiły się myśli „jak oni to zrobili?”, „czym oni kręcą?” i „kto to wszystko finansuje?!”. Dlatego moim marzeniem jest uzyskanie odpowiedzi na te pytania w trakcie mojej pracy w światowym przemyśle filmowym.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić?

Przed przyjazdem na studia brałem udział w konkursie o stypendium Da Vinci. Zadaniem było nakręcenie trzyminutowego filmu – swojej interpretacji hasła „Ciekawi mnie przeszłość i przyszłość”. Chociaż nie zdobyłem całego rocznego stypendium, Rektor przyznał mi nagrodę specjalną w postaci 25% zniżki na czesne – to dla mnie wielki powód do dumy.

Obseruj Maksyma na Instagramie!