Izabela Cienkus – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Poznaj Izabelę Cienkus – wykładowczynię i ambasadorkę kierunku Biznes Manager!

Co jest dla Ciebie najważniejsze w nauczaniu? Jak pracujesz ze studentami?

Najważniejsze dla mnie jest to, aby studenci czuli, że to nad czym pracujemy ma sens. Moje zajęcia staram się prowadzić praktycznie i z dużą elastycznością.

Ważne jest dla mnie, aby każdy student, bez względu na swoje dotychczasowe doświadczenia (a są one tak różne!) wyniósł z zajęć coś wartościowego dla siebie.

Nauczanie to dla mnie nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim dzielenie się doświadczeniem w sposób partnerski i przyjazny dla studentów.

Z czego czerpiesz inspirację?

Odpowiem przewrotnie: nie z czego, ale z kogo. Największą inspirację czerpię od ludzi. Moich najbliższych, współpracowników, klientów, studentów. Ludzie dają mi wiele impulsów, które są dla mnie punktem wyjścia do rzeczy, które robię na co dzień.

Miałam w swojej karierze momenty w których pędziłam naprzód, nie zatrzymując się. Wtedy odniosłam porażkę. Zbankrutowała moja pierwsza firma, którą założyłam na drugim roku studiów (studia to super czas na testowanie pomysłów biznesowych!). Jednak zatrzymanie się na chwilę, przebywanie z ludźmi, słuchanie ich dało mi siłę, aby podjąć się nowych rzeczy, rozwijać się i zrobić kolejne kroki w karierze. Rozglądajcie się wokół, bo inspiracje są wszędzie!

Czego dowiedziałaś się o sobie dzięki pracy ze studentami w CDV?

Cierpliwości 😉 A tak poważnie, praca ze studentami to dla mnie również nauka. Cieszę się, że mogę dzięki studentom dowiadywać się nowych rzeczy, że chcą również dzielić się swoimi doświadczeniami i feedbackiem, co daje mi możliwość ciągłego doskonalenia. Na co dzień jeżdżę na motocyklu. Podczas jazdy trzeba widzieć więcej niż inni, dostrzegać ludzi i rzeczy, zanim zobaczą je inni. W zamian dostaję poczucie, że jestem bliżej otoczenia, ludzi, natury. Dzięki studentom mam te poczucie również podczas moich zajęć. Każdy z nas może chwycić kierownicę i ruszyć w podróż.

Collegium Da Vinci jest Uczelnią Ludzi Ciekawych. Jakich ludzi spotkałaś dotąd na uczelni, wśród studentów, wykładowców, pracowników?

Na uczelni naprawdę dużo się dzieje. Zawsze cieszę się na moment inauguracji, gdzie można spotkać naprawdę ciekawe osoby np. Panią Krystynę Jandę. Ale bardzo ciekawi są po prostu studenci! W jednej z moich grup np. są laureaci 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie według magazynu brief.pl, Kamila i Michał. Widać, że kreatywne projekty to ich pasja. Warto się rozglądać wokół swoich studentów, bo takich młodych, ciekawych świata ludzi jest wielu na naszej uczelni.

Jesteś ambasadorką kierunku. Komu poleciłabyś te studia? Dlaczego uważasz je za ciekawe?

Kierunek Biznes Manager jest dla osób, które chciałyby w przyszłości pracować w biznesie (również międzynarodowym) i rozwijać się tam na stanowiskach managerskich. Głównym atutem kierunku jest fakt, że uczymy się od podstaw zagadnień związanych z pracą na tych stanowiskach. Studiowanie tego kierunku może być prawdziwym sprawdzianem jak poruszać się w środowisku, w którym wymaga się od nas predyspozycji do zarządzania (sobą, ludźmi, maszynami). Jest to kierunek zarówno dla świeżo upieczonych maturzystów, ale również dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo, przekwalifikować lub awansować.

Pamiętajmy, że na rynku pracy będzie miejsce dla osób, które potrafią robić rzeczy, których dalej nie potrafią maszyny. Dobry manager to człowiek nie tylko z wiedzą, ale taki, który potrafi iść na przód w kierunku przyszłości. Jeśli czujesz, że chcesz taki być, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie.

Czy są jakieś osiągnięcia, którymi chcesz się pochwalić? 

Zarządzanie zespołami i współpraca z biznesem dały kilka sukcesów podpartych nagrodami z obszaru marketingu eventów i employer brandingu. Szczególnie dumna jestem ze współpracy z takimi firmami, jak IKEA Retail, Grupa Eurocash czy Coca-Cola HBC Polska.

Chciałabym jednak podkreślić, że sukcesy są budujące i nobilitujące, jednak to tylko punkty na drodze w mojej i Waszej podróży. Stawiając kolejne kroki zobaczycie jak wiele może być jeszcze przed Wami. Zapraszam w podróż!