Jakie studia po humanie? | Collegium Da Vinci Poznań
27 sierpnia 2022

Jakie studia po humanie?

Możliwości są nieskończone - szczególnie w Collegium Da Vinci!

Co roku szkoły średnie kończy sporo osób uczęszczających do klas, w których prym wiodły przedmioty humanistyczne. Poszukując dla siebie dalszej ścieżki rozwoju, zazwyczaj stawiają – co zrozumiałe – na studia humanistyczne.

Wbrew obiegowej opinii, wśród takich uczniów są osoby bardzo konkretnie myślące o przyszłej pracy zawodowej. Rekomendowane dla absolwentów dobrze czujących się w obszarze języków, historii, wiedzy o kulturze i społeczeństwie kierunki studiów mogą być bowiem nie tylko interesujące, ale także przyszłościowe!

Jesteś absolwentem klasy o profilu humanistycznym? A może matura jeszcze przed Tobą, ale już zastanawiasz się, jakie studia wybrać?

Postaw na wszechstronne wykształcenie humanistyczne na uczelni, w której Twoja przyszłość ma dla wykładowców znaczenie. Poznaj popularne kierunki studiów humanistycznych i wybierz edukację na światowym poziomie. Z tego artykułu dowiesz się, jakie studia warto wziąć pod uwagę i co można robić po kierunkach humanistycznych.

Humanistyczne kierunki studiów – dlaczego warto je wybierać? Co robią absolwenci studiów humanistycznych?

Zastanawiasz się, jakie studia po humanie wybrać? Być może osoby z Twojego otoczenia odradzają Ci kierunki humanistyczne, twierdząc, że na absolwentów o takim profilu wykształcenia nie ma zapotrzebowania i trudno będzie Ci znaleźć pracę.

Być może kiedyś tak było. W dzisiejszych czasach rynek pracy jest bardzo otwarty. Pracodawcy zdają sobie sprawę z tego, że humaniści to osoby wykształcone, kompetentne i wszechstronnie przygotowane do działania w różnych obszarach.

Czym zajmują się dziś młodzi ludzie po kierunkach humanistycznych?

Zakres ich funkcjonowania na rynku pracy jest bardzo szeroki. Wielu z nich znajduje zatrudnienie w firmach związanych z szeroko pojętym marketingiem lub public relations. Dla absolwentów kierunków takich jak dziennikarstwo celem jest praca w mediach – i bardzo często ją zdobywają jeszcze w trakcie nauki. Nierzadko humaniści znajdują zatrudnienie w instytucjach rządowych, branży wydawniczej, instytucjach kultury lub zajmują się obsługą klienta. Możliwości są niemal nieskończone.

Osobom, które ukończyły studia humanistyczne lepiej przychodzi także przebranżawianie się – są elastyczni, otwarci na zmiany, mają szerokie horyzonty, bogatą wiedzę o świecie i umiejętności, pozwalające ją w różnorodny sposób wykorzystywać.

Studia humanistyczne nie tylko pozwalają zdobyć szeroką wiedzę, ale także doskonałe kompetencje, które okazują się bardzo cenne na rynku pracy.

Studia humanistyczne w Collegium Da Vinci – wybierz najlepszą uczelnię!

Studia to bardzo ważny etap w życiu młodych ludzi, okres, w którym kształtują się określone wizje przyszłości, zapadają decyzje w sprawie dalszej ścieżki rozwoju, klarują się szanse i możliwości. Dlatego też wybierając kierunek studiów, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko swoje pasje, pomysły czy przyszłe potencjalne zatrudnienie, ale także miejsce, w którym będziesz się kształcić. Tylko dobra uczelnia zaoferuje Ci najbardziej przyszłościowe kierunki studiów, pozwoli na zdobycie specjalistycznej wiedzy oraz kontakt z wybitnymi naukowcami.

Dlaczego warto postawić na Collegium Da Vinci? Ponieważ tutaj rozwijać będziesz się pod okiem prawdziwych specjalistów i pasjonatów, doskonale przygotowanych do tego, aby w umiejętny sposób przekazywać wiedzę i przygotować do przyszłej pracy zawodowej.

W CDV możesz wybrać dobre studia humanistyczne, które za kilka lat umożliwią Ci udany start na rynku pracy.

Programy kierunków tworzone są w taki sposób, aby nasi słuchacze odebrali staranne wykształcenie i zdobyli umiejętności atrakcyjne w oczach przyszłych pracodawców. Uczelnia stale wspiera więc studentów, a współpracując z lokalnymi firmami, daje możliwość zdobycia cennego doświadczenia podczas różnorodnych praktyk.

Nasi wykładowcy to nie tylko wybitni teoretycy, ale i praktycy, którzy świetnie znają rynek i jego zapotrzebowanie na specjalistów z określonych branż. Dlatego też ukończywszy kierunki humanistyczne dostępne w naszej ofercie, nie tylko masz szansę zaistnieć na rynku pracy, ale także możesz zarabiać nie gorzej niż po studiach ścisłych.

Najlepsze kierunki humanistyczne w Collegium Da Vinci Poznań

Pojęcie „studia humanistyczne” jest bardzo szerokie, podobnie jak zainteresowania uczniów, którzy uczęszczają do klas, w których większość przedmiotów związanych jest z językiem polskim i językami obcymi, historią, wiedzą o społeczeństwie, wiedzą o kulturze czy tematami artystycznymi (rysunek, śpiew, gra na instrumentach).

Zdając sobie sprawę z faktu, że humanistyka niejedno ma imię, w CDV opracowaliśmy różnorodne kierunki humanistyczne, po których ukończeniu specjalizować będziesz się w odmiennych dziedzinach. Jakie studia wybrać? Poznaj nasze autorskie kierunki humanistyczne!

Grafika

Studia na tym kierunku to idealna propozycja dla osób, które chcą rozwijać swoje kreatywne umiejętności i wiążą przyszłość z pracą w animacji interaktywnej, reklamie, marketingu, web designie czy tworzeniu ilustracji. Program studiów zakłada szkolenie tradycyjnych kompetencji plastycznych, związanych z malarstwem, rzeźbą i rysunkiem oraz naukę projektowania opartą o nowoczesne programy graficzne. Plan studiów obejmuje angażujące zajęcia praktyczne, prowadzone przez doświadczonych specjalistów w branży i dydaktyków.

Grafika komputerowa studia

Interesuje Cię historia sztuki oraz tworzenie własnych projektów? Chcesz rozwijać swoje umiejętności i nauczyć się, jak wykorzystywać je w kontekście zawodowym? Wybierz grafikę na CDV!

Mediaworking

Kierunki humanistyczne nie muszą być oderwane od rzeczywistości rynku pracy. Program studiów z obszaru mediaworkingu został stworzony we współpracy z firmami z powodzeniem działającymi w biznesie internetowym. Kierunek jest połączeniem dziennikarstwa i grafiki z wiedzą o marketingu online, nowych mediach i technologiach, reklamie, social mediach oraz zagadnieniami związanymi z PR-em. Humaniści po tym kierunku pracować mogą jako dziennikarze internetowi, fachowcy od social mediów i PR-u, copywriterzy czy też specjaliści z zakresu SEO/SEM.

Mediaworking

Fascynuje Cię dziennikarstwo, media internetowe i nowe technologie? Po studiach chcesz pracować w zawodzie? Postaw na mediaworking!

Produkcja wideo

Ten kierunek to propozycja dla kreatywnych, artystycznych dusz, które swoją przyszłość wiążą z rozwijaniem kompetencji twórczych i organizatorskich. Program studiów ułożyliśmy tak, aby wyedukować specjalistów, którzy w przyszłości staną za kamerą w roli koordynatora prac nad filmami, teledyskami lub reklamami. Absolwenci studiów z produkcji video znajdują zatrudnienie jako producenci, video content managerowie, kierownicy planu lub realizują się jako vlogerzy.

Produkcja filmowa

Jeśli chcesz zdobyć wiedzę z zakresu marketingu video, interesują Cię filmy, telewizja, nowe media i komunikacja społeczna oraz chcesz rozwijać swoje kreatywne kompetencje – zapraszamy do CDV!

Zarządzanie

W CDV spoglądamy na zarządzanie z nowoczesnej perspektywy. Studia na tym kierunku skupiają się na metodzie Design Thinking, grupowej, kreatywnej analizie problemów oraz szukaniu innowacyjnych rozwiązań dotyczących produktów i usług. Skupiamy się na narzędziach z powodzeniem wykorzystywanych w biznesie, przekazując sale wykładowe doświadczonym praktykom, osobom myślącym nieszablonowo i pokazującym, jak wykorzystywać wiedzę teoretyczną na rynku pracy.

W Collegium Da Vinci zarządzanie studiować możesz na I stopniu (uzyskując tytuł licencjata) w języku polskim lub angielskim oraz na II stopniu (uzyskując tytuł magistra).

Planujesz rozwijać swoje kompetencje z zakresu współpracy z innymi i zarządzania projektami? Marzysz o karierze w agencji reklamowej? Chcesz zajmować się innowacjami, badaniami i rozwojem? Wybierz nowoczesną odsłonę zarządzania!

Postaw na prestiżowe kierunki studiów – zapraszamy do Collegium Da Vinci

Zatem jakie studia po humanie wybierzesz? Proponowane dla kandydatów w ramach oferty CDV studia humanistyczne to kierunki, których program został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej odpowiadał potrzebom dynamicznie zmieniającego się rynku.

Wybierając któryś z opisanych wyżej kierunek studiów, możesz więc mieć pewność, że w trakcie studiowania nie tylko zdobędziesz fachową specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin, będziesz rozwijać swoje umiejętności i kompetencje pod okiem wybitnych naukowców oraz praktyków, ale także nauczysz się sprawnego funkcjonowania w biznesie – między innymi dzięki atrakcyjnym stażom.

Dołącz do grona zadowolonych studentów uczelni Collegium Da Vinci! Wyjątkowe kierunki humanistyczne czekają na kolejnych ciekawych świata studentów!