Hollywood dla gier w Poznaniu | Collegium Da Vinci Poznań

Hollywood dla gier w Poznaniu

eN Studios, najnowsza i największa inwestycja Collegium Da Vinci, już otwarte!

300-metrowe studio Motion Capture, 120-metrowe studio fotograficzne, najnowocześniejsze w regionie studio audio – 26 maja swoje drzwi otworzyło eN Studios, nowy budynek przy ul. Głogowskiej 216 w Poznaniu, który dedykowany jest branży kreatywnej. Collegium Da Vinci jest inwestorem eN Studios.

Na niemal 4500 m2 przestrzeń i rozwiązania unikatowe na skalę Europy znajdą dla siebie przedstawiciele branży gamingowej, audio czy foto i video, technologii kreacyjnych interaktywnych.

W 120-metrowym studio fotograficznym z cykloramą zrealizować będzie można nagranie teledysku czy filmu i skorzystać z nowoczesnego sprzętu dostosowanego pod każdy rodzaj produkcji filmowej oraz pełnego oświetlenia. To jeden z największych takich obiektów w Wielkopolsce.

90-metrowa, jedna z największych w kraju, przestrzeń audio umożliwi nagrania zespołów, solistów, nagrania lektorskie, podcasty czy udźwiękowienie filmów oraz postprodukcję.

Dla projektantów i producentów gier dostępna będzie przestrzeń gamingowa i prawie 300-metrowe studio Motion Capture ze sprzętem potrzebnym do skanowania przedmiotów czy produkcji VR. eN Studios jako pierwsze w Polsce udostępni możliwość symultanicznego nagrywania dźwięku, dając możliwości Performance Capture. Twórcy gier do dyspozycji otrzymają unikatowy, sprowadzany ze Stanów Zjednoczonych sprzęt, czyli 36 specjalistycznych kamer i specjalnych strojów.

Prócz doskonale wyposażonych studiów do dyspozycji najemców oddana zostanie równień przestrzeń office’owa oraz coworkingowa: sale konferencyjne i warsztatowe, zaplecze gastronomiczne, callboxy czy strefa relaksu.

“W Collegium Da Vinci od lat hołdujemy zasadom praktyczności i interdyscyplinarności jako siłom napędowym rozwoju ludzi i firm. eN Studios to realizacja tych wizji, kwintesencja naszych ambicji i realizacja głównej wartości Collegium Da Vinci, jaką jest ciekawość. To doskonałe miejsce do odkrywania możliwości technologii i własnej kreatywności, ale też budowania biznesu i dołożenia cegiełki do rozwoju Poznania i województwa. Jesteśmy przekonani o potencjale tego miejsca i niezwykle podekscytowani możliwościami, które otworzy sektorowi kreatywnemu i branży ICT.”
dr inż. Krzysztof Nowakowski
Rektor CDV

Uroczyste otwarcie eN Studios

Przestrzenie eN Studios
Przestrzenie eN Studios
Sala audio
VR
Sala foto i zespół eN
Otwarcie. Sala motion capture
Sala audio
Studio nagrań
Przestrzenie eN Studios
Przestrzenie eN Studios
Przestrzenie eN Studios
Budynek przy Głogowskiej 216
“To jeden z ważniejszych projektów, które finansujemy z powierzonego nam budżetu UE. Tych projektów na dzisiaj jest już 3600, a wartość ich dofinansowania unijnego przekroczyła w skali Wielkopolski kwotę 10 miliardów złotych. Ten projekt jest rzeczywiście wyjątkowy. Jego wartość to ponad 30 milionów złotych a dofinansowanie unijne stanowi 17 mln zł. Dzięki temu powstała dobra przestrzeń dla kreacji.”
Marek Woźniak
Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Zobacz wnętrza eN Studios

Przestrzenie eN Studios
Sala audio
Sala audio
Przestrzeń do pracy
Przestrzeń do pracy
Kuchnia
Sale konferencyjne
Przestrzenie eN Studios
Przestrzenie eN Studios
Przestrzeń do pracy
Budynek przy Głogowskiej 216
Budynek przy Głogowskiej 216
Korytarze
“eN studios to miejsce które ma wpisać się w mapę miasta i być rozpoznawalne nie tylko ze względu na swoją profesjonalną obsługę klientów B2B, ale też cykle spotkań, ciekawe wydarzenia, szkolenia czy warsztaty. Powierzchnie studyjne na parterze z pewnością zachęcą szeroko pojętą branżę reklamową, gamingową, ale także producentów foto, muzyki czy filmu. Liczymy na otwartość branży i jej przedstawicieli do dzielenia się wiedzą i włączenia się w społeczność eN nie tylko jako klient, ale także partner i jej współtwórca. Przestrzenie wspólne zostały tak zaprojektowane, by stanowiły spory procent całej przestrzeni i niejako wymusiły konieczność spotkania. W myśl "community for community" zależy nam na wymianie wiedzy także pomiędzy firmami które mają w budynku swoje biura. Obecny w eN Studios community manager pozostaje w regularnym kontakcie z firmami, zna ich potrzeby, ale także zasoby i mocne strony które można wykorzystać do budowania programu wydarzeń.”
Ewa Voelkel-Krokowicz
CEO eN Studios

W ciągu trzydniowego maratonu otwarcia poznaniacy mieli okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym Nowoczesne przestrzenie biurowe. Transformacja na przełomie lat i przyszłe trendy, spotkaniu Games of tomorrow. Who’s behind the dev game industry, sesji podcastowej z Jarosławem Kuźniarem czy nagraniu teledysku i recitalu Agaty Karczewskiej.

Informacje o inwestycji:

Inwestor eN Studios: Collegium Da Vinci w Poznaniu

Projekt budynku: Pracownia Architektoniczna Grzegorz Czerwiński (Grzegorz Czerwiński, Andrzej Stachowski)

Projekt budowlany zamienny: DEMIURG Project S.A. (Krzysztof Kaczmarek, Elżbieta Morisson-Borys)

Projekt elewacji: Easst Architects

Projekt wnętrza: Bidermann+Wide

Generalny Wykonawca: DEMIURG

Powierzchnia użytkowa budynku: 4408,5 m2

Powierzchnia zabudowy: 2882,79 m2

Kubatura brutto: 22087,78 m2

Przedsięwzięcie “Rozwój potencjału Collegium Da Vinci do świadczenia specjalistycznych usług skierowanych do przedsiębiorstw poprzez utworzenie infrastruktury w obszarze technologii kreacyjnych” wpisane zostało w ramy WRPO Poddziałanie 1.3.2 „Poprawa jakości usług na rzecz inkubacji przedsiębiorstw” Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.