Premiera nowego filmu Collegium Da Vinci – Collegium Da Vinci Poznań

Premiera nowego filmu Collegium Da Vinci

Grupa Filmowa Darwin pokazała, jak mogła wyglądać szkoła Leonarda da Vinci w czasach, gdy żył.

Mamy to! Po kilku miesiącach pracy (w utrudnionych warunkach) możemy pochwalić się efektami. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał przy współpracy z Grupą Filmową Darwin – partnerami kierunku kreatywna produkcja wideo, specjalistami w zakresie filmu, produkcji, montażu i odważnych scenariuszy.

Dzięki współpracy z Collegium Da Vinci powrócili bohaterowie jednego z najgorętszych Wielkich Konfliktów i dzisiaj możemy Wam zdradzić kilka nieznanych faktów z ich historii. Zdradzamy tajniki geniuszu Leonarda da Vinci oraz jego uczniów” – Marek Hucz, Grupa Filmowa Darwin.

Film przedstawia tajemnice wielkiego geniuszu Mistrza oraz tajemnice szkoły Leonarda da Vinci, a dokładnie jak mogła wyglądać w czasach, gdy żył. Ukazuje również innych geniuszy, z którymi współpracował, a także rewolucyjne wynalazki i niestandardowe metody nauczania.

Wątek Leonarda, Antonio i Mony Lisy pojawił się wcześniej w naszej książce. Dlatego z radością przyjęliśmy zaproszenie Collegium Da Vinci do zrealizowania odcinka z tymi bohaterami. Praca nad filmem dała nam wielką frajdę i satysfakcję nie tylko z tego powodu. Mogliśmy zaprosić prawie wszystkich naszych (i widzów) ulubionych aktorów, którzy wykonali fantastyczną robotę. Mogliśmy pobawić się konwencją mockumentu w realiach renesansu. Mogliśmy dać naszym widzom nowe spojrzenie na znane im postaci, pokazać im bohaterów zupełnie nowych i kilka razy mrugnąć okiem w „easter eggach”. I wreszcie mogliśmy nie tylko pożartować, ale zwrócić się do wrażliwości widzów i przekazać im kilka ważnych rzeczy o świecie i ludziach” – Jan Jurkowski, Grupa Filmowa Darwin.

Efekt finalny zaskoczył nas wszystkich. Jest lepiej, niż zakładaliśmy. Film jest ciekawy, zabawny, intrygujący. Jak to u nas bywa, zdecydowanie odbiega od tradycyjnych materiałów promocyjnych.

Zapraszamy do podróży w świat Wielkiego Mistrza Leonardo! A jeśli chcecie zobaczyć, jak na żywo wygląda uczelnia przepełniona duchem Leonardo, zapraszamy do Poznania, do Collegium Da Vinci, Uczelni Ludzi Ciekawych!

Przy okazji przypominamy o konkursie

„Może nie każdy z nas jest tak genialny, jak Leonardo czy Michał Anioł (sorry Giovanni), ale dzisiaj każdy może spróbować i wtedy… kto wie… Zachęcamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest roczne stypendium w Collegium Da Vinci. Szczegóły znajdziecie tutaj. Do dzieła! Niech moc kreatywna przybędzie do Was i natchnie Waszą duszę auauauaua” – polecają Marek Hucz, Jan Jurkowski!