Game Wizards na festiwalu fantastyki Pyrkon 2019! – Collegium Da Vinci Poznań

Game Wizards na festiwalu fantastyki Pyrkon 2019!

Premiera trzech gier młodych programistów z Uczelni Ludzi Ciekawych: Childhood, Kulka & Synth 01.

W dniach 26-28 kwietnia 2019 r., w Międzynarodowych Targach Poznańskich, odbył się jeden z największych festiwali fantastyki w Polsce – Pyrkon. Przez ponad 55 godzin, jako koło naukowe CDV Game Wizards, byliśmy częścią tego niezwykłego wydarzenia.

„Pyrkon jest miejscem, które łączy ludzi w niesłychany sposób” – mówi Michał Wieczorek z Game Wizards. „Na jednej imprezie bawią się, śmieją, tańczą, tworzą i pracują ludzie zupełnie od siebie różni – ludzie, którzy w normalnym świecie pewnie w ogóle by na siebie nie spojrzeli!”

Relacja: Agnieszka Pelczyk

Zdjęcia: studenci CDV i Sochevka Foto

W Strefie Fantastycznych Inicjatyw nasze koło naukowe mogło w tym roku zaprezentować się przed odwiedzającymi. Pyrkonowicze mogli zagrać w nasze gry, poznać nas i zobaczyć czym się zajmujemy, a także dołączyć do koła naukowego w CDV.

Nasze stoisko prezentowało się naprawdę pięknie – ściany zdobiły plakaty z naszych spotkań w ramach Game Wizards, z cyklu wydarzeń w CDV pod nazwą „Interakcje”, plakaty promujące nasze gry i ciekawych gości. Na trzech komputerach można było zagrać w nasze gry, z czego jedna wyświetlana była na telewizorze. Osoby na stoisku były ubrane w koszulki z logiem koła, a roll-up z czarodziejem, jak magnes przyciągał naszych gości!

Przez ostatnie kilka miesięcy dzielnie pracowaliśmy nad projektami, by móc je w końcu zaprezentować. Na naszym stoisku pojawiły się gry:

  • “Childhood” – gra o dziecięcej wyobraźni w trybie 1vs1; wcielamy się w postać dziecka na placu zabaw, a zebrane przez nas przedmioty stają się naszą bronią – patyk staje się mieczem, a szyszka magicznym pociskiem. Pamiętajcie także, że podłoga to lawa!
  • “Kulka” – gra pamięciowo – zręcznościowa. W tej grze musimy znaleźć właściwą drogę sterując kulką po szachownicy. Musimy jednak uważać na zmieniające się kolory pól, które mogą nas zmylić przed obraniem właściwej trasy.
  • “Synth 01” – osadzony w cyberpunkowym klimacie action RPG shooter. Akcja rozgrywa się w świecie opanowanym przez bezduszne korporacje, w którym panuje korupcja i zepsucie. Wcielamy się w komandosa – Scotta Farrella, który ściga przestępcze organizacje w poszukiwaniu zemsty.

Autorzy gier:

„Childhood” – projekt główny koła naukowego Game Wizards, w którym udział wzięło 18 osób
„Kulka” – Dawid Matuszewski i Michał Stawski
„Synth01” –  Deep Shift Games
projekt gry karcianej – Agnieszka Pelczyk, Olga Kruczek, Dawid Matuszewski

Pojawił się również projekt gry karcianej o dzielnych chomiczkach walczących z przeciwnikami takimi jak kotki z kurzu, odkurzacz czy banda szczurów. Odwiedzający mogli przejrzeć przygotowane przez nas karty, podzielić się swoją opinią oraz doradzić, co możemy zmienić, a co im się podoba. Został również przygotowany cosplay dwóch postaci chomiczków, który nie tylko miał na celu promocję gry, ale również przyciągał wzrok i ludzi do całego stoiska Game Wizards.

Cała Strefa Fantastycznych Inicjatyw była niezwykłym miejscem z niezwykłymi ludźmi. Nasze stoisko znajdowało się wokół innych kół zainteresowań z całej Polski. „Podobało mi się wymienianie doświadczeń w kwestiach prowadzenia projektów/spotkań z ludźmi i z innymi kołami” – mówi Sara Raczak. „Pyrkon otworzył nam wiele drzwi, zarówno do dalszego wystawiania się na nim, jak i propozycji współpracy czy pomocy przy projektach od innych osób. Mieliśmy do czynienia z typowymi graczami, jak i doświadczonymi twórcami gier” – dodaje założyciel koła Game Wizards Dawid Matuszewski.

Z pewnością powiększyliśmy grono swoich znajomych, a także otrzymaliśmy niesamowitą dawkę pozytywnych emocji i feedback’u, co do naszych projektów. Każdemu, kto jakkolwiek interesuje się czymś związanym z szeroko pojętą fantastyką, serdecznie polecamy wybrać się choć raz na Pyrkon i gwarantujemy, że jak pójdzie się raz, to zostanie się tam na lata, a doświadczenia i ludzi, których się pozna, być może zostaną z nami na całe życie.

Sprawdź szczegółowe opisy kierunków:

Galeria zdjęć

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.