Stypendium Da Vinci: nagraj film i wygraj rok nauki za darmo! | Collegium Da Vinci Poznań

Stypendium Da Vinci: nagraj film i wygraj rok nauki za darmo!

Masz 180 sekund, by podbić serca Jury i wygrać stypendium o wartości 8400 zł!

Masz 180 sekund, by podbić nasze serca i wygrać stypendium Da Vinci o wartości 8400 zł! Nagraj film inspirowany motywem przewodnim obchodów 25-lecia istnienia Collegium Da Vinci – „Ciekawi mnie przeszłość i przyszłość” – i studiuj przez rok za darmo!

To już kolejna edycja konkursu Stypendium Da Vinci ustanowiona przez Piotra Voelkela i śp. Mariana Marka Przybylskiego, założycieli Uczelni. Rok temu motywem przewodnim zadania konkursowego było hasło Arte / Scienza, czyli rozwijaj myślenie całym mózgiem, zachowaj równowagę pomiędzy logiką a wyobraźnią.

W roku jubileuszu 25-lecia istnienia Uczelni zapraszamy do wspólnego świętowania zgodnie z hasłem “Ciekawi nas przeszłość i przyszłość”!

Co musisz wiedzieć o konkursie?

  • Filmy konkursowe mogą być nagrywane dowolną techniką i nie powinny przekraczać 180 sekund. Nabór już ruszył i potrwa do 18 sierpnia.
  • Nagroda zostanie przyznana co najmniej jednemu studentowi i jednemu kandydatowi na studia w CDV.
  • Komisja oceniając dany film bierze pod uwagę przede wszystkim poziom twórczego opracowania tematu, poprawność językową, techniczną, w tym zachowanie zalecanej długości filmu, a także wartość artystyczną filmu.
  • Stypendium zostanie przyznane autorom najwyżej ocenianych prac konkursowych.

A kto w owej tajemniczej komisji zasiądzie?

W tym roku filmy konkursowe oceni Wojciech Drewniak doskonale znany z popularnego youtubowego kanału “Historia bez cenzury”, który może się pochwalić ponad milionem subskrybentów!

Wojciech Drewniak to historyk z niebanalnym poczuciem humoru. Oprócz tego, że jest twarzą programu “Historia bez cenzury” i tworzy scenariusze poszczególnych odcinków, jest również autorem serii książek o tym samym tytule.

Twórcą kanału jest Tomasz Okoń, za stronę merytoryczną odcinków odpowiada Paweł Chilczuk, natomiast Marta Zalewska pilnuje, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Kanał „Historia bez cenzury” nie jest typowym kanałem opowiadającym o  historycznych wydarzeniach, na którym liczą się daty, fakty oraz nazwiska, a Collegium Da Vinci nie jest typową uczelnią, to Uczelnia Ludzi Ciekawych!

Koniecznie sprawdźcie też kolejny odcinek programu „Historia bez cenzury”: „Formatowanie obywatela. Historia edukacji”, który powstał we współpracy i pod patronatem Collegium Da Vinci w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia istnienia naszej uczelni.

Pokaż nam swoją perspektywę – spotkajmy się w Collegium Da Vinci w kolejnym roku akademickim!

Regulamin konkursu o Stypendium Da Vinci oraz wzory dokumentów potrzebnych do skompletowania wniosku dostępne są poniżej w załącznikach.

Prace konkursowe prosimy wysyłać na adres: ciekawi@cdv.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 18 sierpnia, lista Laureatów zostanie ogłoszona na stronie cdv.pl!