Uwaga! Naukowy Bełkot partnerem kierunku Data Science w CDV | Collegium Da Vinci Poznań

Uwaga! Naukowy Bełkot partnerem kierunku Data Science w CDV

Rozpoczynamy współpracę z Dawidem Myśliwcem - naukowcem i youtuberem

Data Science to nowość wśród kierunków studiów I stopnia w CDV. To propozycja dla pasjonatów analizy, selekcji danych i ich interpretacji. Już od roku akademickiego 2019/2020 będziemy kształcić przyszłych profesjonalistów – biegle poruszających się w przestrzeni Big Data, na których zapotrzebowanie nieustannie rośnie na całym świecie. Więcej o tym, czym i dla kogo jest Data Science przeczytasz TUTAJ.

CDV nawiązało współpracę z dr Dawidem Myśliwcem – znanym youtuberem, tworzącym na Youtube kanał popularno-naukowy o nazwieUwaga! Naukowy Bełkot”, który został partnerem kierunku Data Science. Kanał Dawida Myśliwca subskrybuje ponad 411 tysięcy fanów i można na nim znaleźć prawie 250 filmów.

Zobacz film, wyjaśniający, czym jest Big Data, który Dawid Myśliwiec nakręcił we współpracy z Collegium Da Vinci.

Dawid Myśliwiec, z wykształcenia chemik, od czterech lat zajmuje się popularyzacją nauk ścisłych – porusza tematy, które go interesują z wielu rozmaitych obszarów wiedzy, m.in. chemii, statystyki, fizyki, biologii, medycyny czy nawet historii. Swój sukces na YouTube podsumowuje mówiąc: Staram się mówić o rzeczach, które mnie interesują w taki sposób, by ludzie chcieli mnie słuchać.

Ogólną wiedzę akademicką przedstawia nie za pomocą suchych faktów, ale próbuje ubrać ją w jakąś historię. Bazuje na przekonaniu, że historie śledzi się i zapamiętuje lepiej niż gruzowisko faktów, nawet jeśli każdy z tych faktów jest ciekawy. Unika powszechnych wśród youtuberów żartów i parodii i, w odróżnieniu od innych, preferuje dłuższe formy przekazu, dlatego jego filmy trwają nawet do 100 minut. Dawid jest świetnym mówcą i uwielbia bezpośredni kontakt z widownią, w związku z tym często występuje przed publicznością na żywo. W Collegium Da Vinci poprowadzi zajęcia ze studentami, związane z kierunkiem, którego jest partnerem, czyli z Data Science.

Dawid Myśliwiec jest jurorem w konkursie o Stypendium Da Vinci!

Jak co roku, nagrodą w konkursie o Stypendium Da Vinci jest bezpłatny rok nauki w CDV. Stypendium zostanie przyznane dwóm osobom – student/studentka CDV oraz kandydat/kandydatka na studia w CDV. Szczegóły sprawdź TUTAJ.

Sprawdź szczegółowy opis kierunku: