Kolejne sukcesy studentów CDV! – Collegium Da Vinci Poznań
Treść Menu ogólne Menu studiów Stopka

Kolejne sukcesy studentów CDV!

Weronika Ryszewska podbija świat printów.

Kolejny sukces studentki Collegium Da Vinci!

Weronika Ryszewska, studentka grafiki, doceniona została przez czołowe polskie firmy: odzieżową markę Medicine i InPost, właściciela Paczkomatów!

Zaprojektowany przez studentkę wzór został wyróżniony w konkursie polskiej marki odzieżowej. Sukienka i tunika z wzorem zaprojektowanym przez Weronikę Ryszewską dostępne są w sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online w ramach aktualnej kolekcji.

Weronika zaprojektowała również szatę graficzną paczkomatów o tematyce ekologicznej, którą nagrodzono w konkursie Paczkomaty są EKO!

Zadaniem uczestników było takie wykorzystanie powierzchni Paczkomatu, aby razem z InPost zwrócić uwagę na potrzebę dbania o środowisko. Konkursowa grafika miała poruszać ideę przewodnią konkursu: EKO, SLOW, ZERO WASTE, GREEN DELIVERY i nawiązywać do szeroko pojętej ochrony środowiska, wartości ekologicznych, postaw prospołecznych.

Wkrótce wdrożony projekt będzie można zobaczy na paczkomatach w Poznaniu!

Weronikę od najmłodszych lat można było zobaczyć z kartką papieru i kredkami. Zawsze marzyła, aby w przyszłości móc łączyć swoją pasję z zawodem, dlatego od gimnazjum zaczęła samodzielnie uczyć się programów graficznych. W technikum miała możliwość odbycia stażu w agencji reklamowej, gdzie pierwszy raz jej grafiki znalazły się na koszulkach, pudełkach i innych gadżetach.

Podkreśla, że największą frajdę sprawia jej tworzenie projektów, które kolejno mogą trafić na fizyczne produkty i nie towarzyszą jej one tylko przy włączonym monitorze.

Po wybraniu studiów na CDV zaczęła pracować jako grafik w salonie meblowym, tworzyła też projekty dla takich marek jak: LaQ (poznańska firma kosmetyczna) czy Nakleo.

Obecnie pracuje w Pepco, gdzie projektuje printy na odzież niemowlęcą i produkty te sprzedawane są w 14 krajach w Europie. 

Poznaj Weronikę

“Pomimo spełniania się zawodowo, zawsze czuję, że powinnam tworzyć również coś od siebie, nie tylko dla klientów. Dlatego w wolnym czasie szukam ciekawych konkursów. Dzięki wcześniejszym udziałom w konkursach mogłam przyjrzeć się projektom laureatów i uczyć się na ich przykładzie. Nie zawsze konkursy kończyły się dla mnie sukcesem, ale byłam bardzo zawzięta i nie poddawałam się. Myślę, że właśnie dzięki temu rozwijam swoje umiejętności i jednocześnie mogę wzbogacać swoje portfolio. Po zdobyciu pierwszych wyróżnień uświadomiłam sobie, że jednak jestem dobra w tym co robię i idę w dobrym kierunku, a moja ciężka praca nie idzie na marne. W przyszłości marzę o założeniu własnego sklepu z produktami mojego autorstwa. Na tę chwilę nie mam skonkretyzowanych pomysłów, czy miałaby to być marka odzieżowa, czy sklep z akcesoriami, ale myślę, że z czasem zacznę dążyć do tego celu i wtedy wszystko się wyklaruje :) Poza tym chciałabym innych zarażać kreatywnością i myślę nad prowadzeniem kanału YT dotyczącego designu, bądź nauczać w szkole lub na uczelni.”
Weronika Ryszewska
studentka grafiki