Kolejne sukcesy studentów CDV! – Collegium Da Vinci Poznań

Kolejne sukcesy studentów CDV!

Weronika Ryszewska podbija świat printów.

Kolejny sukces studentki Collegium Da Vinci!

Weronika Ryszewska, studentka grafiki, doceniona została przez czołowe polskie firmy: odzieżową markę Medicine i InPost, właściciela Paczkomatów!

Zaprojektowany przez studentkę wzór został wyróżniony w konkursie polskiej marki odzieżowej. Sukienka i tunika z wzorem zaprojektowanym przez Weronikę Ryszewską dostępne są w sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online w ramach aktualnej kolekcji.

Weronika zaprojektowała również szatę graficzną paczkomatów o tematyce ekologicznej, którą nagrodzono w konkursie Paczkomaty są EKO!

Zadaniem uczestników było takie wykorzystanie powierzchni Paczkomatu, aby razem z InPost zwrócić uwagę na potrzebę dbania o środowisko. Konkursowa grafika miała poruszać ideę przewodnią konkursu: EKO, SLOW, ZERO WASTE, GREEN DELIVERY i nawiązywać do szeroko pojętej ochrony środowiska, wartości ekologicznych, postaw prospołecznych.

Wkrótce wdrożony projekt będzie można zobaczy na paczkomatach w Poznaniu!

Weronikę od najmłodszych lat można było zobaczyć z kartką papieru i kredkami. Zawsze marzyła, aby w przyszłości móc łączyć swoją pasję z zawodem, dlatego od gimnazjum zaczęła samodzielnie uczyć się programów graficznych. W technikum miała możliwość odbycia stażu w agencji reklamowej, gdzie pierwszy raz jej grafiki znalazły się na koszulkach, pudełkach i innych gadżetach.

Podkreśla, że największą frajdę sprawia jej tworzenie projektów, które kolejno mogą trafić na fizyczne produkty i nie towarzyszą jej one tylko przy włączonym monitorze.

Po wybraniu studiów na CDV zaczęła pracować jako grafik w salonie meblowym, tworzyła też projekty dla takich marek jak: LaQ (poznańska firma kosmetyczna) czy Nakleo.

Obecnie pracuje w Pepco, gdzie projektuje printy na odzież niemowlęcą i produkty te sprzedawane są w 14 krajach w Europie. 

Poznaj Weronikę

“Pomimo spełniania się zawodowo, zawsze czuję, że powinnam tworzyć również coś od siebie, nie tylko dla klientów. Dlatego w wolnym czasie szukam ciekawych konkursów. Dzięki wcześniejszym udziałom w konkursach mogłam przyjrzeć się projektom laureatów i uczyć się na ich przykładzie. Nie zawsze konkursy kończyły się dla mnie sukcesem, ale byłam bardzo zawzięta i nie poddawałam się. Myślę, że właśnie dzięki temu rozwijam swoje umiejętności i jednocześnie mogę wzbogacać swoje portfolio. Po zdobyciu pierwszych wyróżnień uświadomiłam sobie, że jednak jestem dobra w tym co robię i idę w dobrym kierunku, a moja ciężka praca nie idzie na marne. W przyszłości marzę o założeniu własnego sklepu z produktami mojego autorstwa. Na tę chwilę nie mam skonkretyzowanych pomysłów, czy miałaby to być marka odzieżowa, czy sklep z akcesoriami, ale myślę, że z czasem zacznę dążyć do tego celu i wtedy wszystko się wyklaruje :) Poza tym chciałabym innych zarażać kreatywnością i myślę nad prowadzeniem kanału YT dotyczącego designu, bądź nauczać w szkole lub na uczelni.”
Weronika Ryszewska
studentka grafiki