Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Collegium Da Vinci Poznań

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

CDV partnerem 11. edycji w 170. krajach

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Data

14.11.2018

Godzina

17:00 - 19:30

Miejsce

CDV, sala N205

Bilety

obowiązują zapisy

Podziel się

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest największym wydarzeniem na świecie promującym świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

W dniach 12 – 18 listopada 2018 r. ŚTP obchodzony będzie w 170 krajach, w Polsce po raz 11.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest Fundacja ŚTP. Collegium Da Vinci jest Partnerem Fundacji i organizatorem warsztatu pod hasłem: ,,Wzrastaj w biznesie, czyli jak czerpać siłę i mądrość z wczorajszej porażki”. 

CDV aktywnie włącza się w uczestnictwo w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości organizując prelekcje, podczas których wystąpią absolwenci naszej uczelni – młodzi, przedsiębiorczy i aktywni zawodowo: Karolina Dycfeld (GSK) i Piotr Gomuła (Volkswagen Group Polska), a także dwie prelegentki z Fundacji Firmy Rodzinne: Katarzyna Gierczak Grupińska i Eleni Tzoka Stecka.

Program

godz. 17:00-18:00

warsztat: Zarządzanie wczoraj, dziś i jutro

prowadzenie: Karolina Dycfeld (GSK) i Piotr Gomuła (Volkswagen Group Polska)

godz. 18.00 – 18.30 

sesja networkingowa

godz. 18:30 – 19:30

prelekcja oparta na własnych doświadczeniach: Kompetencje przyszłości, oswajanie porażki bez utraty entuzjazmu EWE (Early Warning Europe)”

prowadzenie: Katarzyna Gierczak – Grupińska i Eleni Tzoka – Stecka (Fundacja Firmy Rodzinne)

Prelegenci

Karolina Dycfeld

Absolwentka CDV na kierunku doradztwo i coaching, od 10 lat związana jest z IT w globalnej korporacji, gdzie pracuje jako menadżer zespołu oraz wsparcia aplikacji do zarządzania kapitałem ludzkim i procesami HR dla ponad 100 krajów na świecie. Specjalizuje się w efektywnym zarządzaniu usługami i dedykowanymi dla nich zespołami, których zadaniem jest utrzymanie usługi świadczonej oraz wspieranie jej użytkowników poprzez wszystkie etapy cyklu życia usługi. Optymalizacja procesów czy usług, eliminowanie strat oraz silne ukierunkowanie na potrzebę klienta są dla niej bardzo ważne, a jako pasjonat innowacji, interesuje się tematyką Lean, Agile, Design Thinking itp. Wolny czas lubi spędzać w gronie rodzinnym, gdy oddaje się pasji gotowania i jazdę motocyklem.

Piotr Gomuła

Absolwent CDV na kierunku doradztwo i coaching, od 25 lat reprezentuje branżę automotive, na co dzień zajmuje się projektami rozwojowymi dla Volkswagen Group Polska. Specjalizuje się w obszarach sprzedaży i zarządzania stacjami dealerskimi. Silnie ukierunkowany na cele, strategiczne i procesowe podejście do rozwoju biznesowego. Pasjonat motoryzacji i efektywnego zarządzania.

Katarzyna Gierczak i Eleni Tzoka Stecka

Katarzyna Gierczak Grupińska – socjolog, MBA o profilu HR, dyplomowany lider zmiany społecznej oraz facylitator w międzynarodowym programie New Leader Circle w ramach FBN International. Od 2011 roku założycielka i prezes Fundacji Firmy Rodzinne ffr.pl. W ramach Fundacji utworzyła oddział FBN International w Polsce. Członek założyciel IFR. Współwłaściciel rodzinnej firmy GELG gelg.pl, która zajmuje się wielkoseryjną obróbką metalu. Uparcie i wytrwale tworzy przestrzeń dla firm rodzinnych od 2006 roku tak, by na podstawie doświadczeń i wiedzy praktycznej nie potykać się o te same kamienie i nie popełniać podobnych błędów, tracąc cenny czas. Promuje parasolową markę dla wszystkich firm rodzinnych „drzewko” Firma Rodzinna, która jest symbolem dumy rodzinnych przedsiębiorców oparta na wartościach: tradycja, uczciwość odpowiedzialność na pokolenia. Mama dwójki nastolatków, pasjonatka natury i podróży po świecie.

Eleni Tzoka Stecka – lekarz medycyny, doświadczony menedżer w międzynarodowej firmie (Servier Polska), certyfikowany Trener Biznesu (TROP), Coach Praktyk Biznesu, Team Coach (Norman Benett Academy). Od 2008 właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej Epsylon Eleni Tzoka Stecka. Członek założyciel stowarzyszenia European Mentoring & Coaching Council EMCC Polska. Health Coach – absolwentka Wellcoaches School of Coaching USA. Jako trener i konsultant współtworzy standardy pracy na stanowisku menedżera i przedstawiciela handlowego. Prowadzi cykliczne Akademie Menedżera, rozwijające kompetencje zarządcze i coachingowe menedżerów sprzedaży w Polsce i za granicą (Rosja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Rumunia, Czechy, Bułgaria, Uzbekistan, Gruzja, Kazachstan). Przygotowywała i prowadziła projekty typu „train the trainers”, projektowała zmiany struktury działu sprzedaży w organizacji. Zajmowała się rekrutacją i tworzeniem systemów kompetencji. Jako wiceprezes Stowarzyszenia Łejery (2010 – 2014), uczestniczyła w projekcie budowy pierwszego w Polsce teatru dzieci dla dzieci, przy szkole Łejery w Poznaniu. Aktualnie zaangażowana w propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenia środowiska pracy przyjaznego zachowaniom prozdrowotnym. Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, wielbicielka literatury, podróży i jogi.

„Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości”

– pod tym hasłem organizowany jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce, w tym szczególnym dla Polaków roku 2018 roku.

Organizator wydarzenia, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, stawia sobie za cel pochylenie się nad niedocenianymi bohaterami polskich batalii o niepodległość – przedsiębiorcami, którzy nie tylko mieli niepodważalny wkład w ponowne pojawienie się Polski na mapie, ale przede wszystkim swoją zawodową aktywnością wspomagali rozwój wolnego państwa.

W ostatniej dekadzie, Polska stała się jednym z liderów Global Entrepreneurship Week, głównie za sprawą intensywnego rozwoju polskiej gospodarki: powstania środowiska start-upowego, działalności instytucji wspierających rozwój małych firm (inkubatory przedsiębiorczości) czy tworzenia parków technologicznych i biur coworkingowych.

Organizator

Partnerzy

Galeria zdjęć

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Inne ciekawe wydarzenia